← k velikim vlagateljem
PointState Capital LP
institucionalni vlagatelj · portfelj $7.82 mrd. · 51 pozicij · poročilo na dan 30.06.2026
Pozicije v Delnicah poročilo za 30.06.2026, oddano 14.08.2026; sprememba — v primerjavi z 31.03.2026 · 58
| Podjetje | Delnice | Vrednost | % portfelja | Sprememba v Četrtletju |
|---|---|---|---|---|
| PG&E Corp US:PCG | 20 273 520 | $341 mio. | 6.03% | −1 193 695 |
| Amazon.com, Inc. US:AMZN | 1 423 550 | $339 mio. | 6.00% | nova |
| DoorDash, Inc. Class A US:DASH | 1 829 987 | $338 mio. | 5.98% | — |
| GRAB HOLDINGS LIMITED CUSIP G4124C109 | 84 891 692 | $320 mio. | 5.66% | +42 619 312 |
| CEMEX S.A.B. de C.V. US:CX · potrdilo o deponiranju | 25 243 519 | $303 mio. | 5.36% | — |
| Qnity Electronics, Inc US:Q | 1 797 184 | $293 mio. | 5.19% | +59 240 |
| RTX Corporation US:RTX | 1 491 395 | $283 mio. | 5.01% | nova |
| Block Inc US:XYZ | 3 094 493 | $235 mio. | 4.16% | −883 194 |
| DraftKings Inc. US:DKNG | 8 986 638 | $227 mio. | 4.02% | nova |
| Meta Platforms, Inc. US:META | 380 411 | $214 mio. | 3.79% | +307 741 |
| Flowserve Corporation US:FLS | 2 654 220 | $197 mio. | 3.48% | nova |
| Westinghouse Air Brake Techn… US:WAB | 638 455 | $172 mio. | 3.05% | +37 799 |
| Capital One Financial Corpor… US:COF | 854 060 | $171 mio. | 3.03% | +171 980 |
| Knight Transportation Inc US:KNX | 1 994 977 | $155 mio. | 2.75% | nova |
| Illumina Inc US:ILMN | 862 210 | $152 mio. | 2.68% | +713 665 |
| Rubrik, Inc. US:RBRK | 1 856 244 | $149 mio. | 2.64% | −1 790 000 |
| Union Pacific Corporation US:UNP | 504 063 | $137 mio. | 2.43% | nova |
| Aramark Holdings US:ARMK | 2 373 938 | $135 mio. | 2.39% | −2 158 355 |
| StubHub Holdings, Inc. US:STUB | 9 963 172 | $128 mio. | 2.27% | −10 163 529 |
| Caris Life Sciences, Inc. US:CAI | 6 828 835 | $122 mio. | 2.15% | −531 611 |
| CSX Corporation US:CSX | 2 552 063 | $121 mio. | 2.15% | nova |
| United Airlines Holdings Inc US:UAL | 889 534 | $121 mio. | 2.14% | nova |
| RAMBUS INC US:RMBS | 764 172 | $101 mio. | 1.79% | +62 865 |
| Williams Companies Inc US:WMB | 1 238 869 | $92.1 mio. | 1.63% | nova |
| FLUTTER ENTMT PLC CUSIP G3643J108 | 854 251 | $87.3 mio. | 1.54% | −562 321 |
| Coupang LLC US:CPNG | 4 159 204 | $72.2 mio. | 1.28% | +3 421 514 |
| Banco Macro SA B ADR US:BMA · potrdilo o deponiranju | 766 444 | $71.0 mio. | 1.26% | +55 951 |
| Natera, Inc. US:NTRA | 258 012 | $70.0 mio. | 1.24% | −481 867 |
| Grupo Financiero Galicia SA… US:GGAL · potrdilo o deponiranju | 1 399 000 | $70.0 mio. | 1.24% | +102 247 |
| Cleveland-Cliffs Inc US:CLF | 6 582 026 | $61.8 mio. | 1.09% | nova |
| Nucor Corp US:NUE | 249 432 | $55.6 mio. | 0.98% | nova |
| NEXTNAV INC. US:NN | 3 114 953 | $55.5 mio. | 0.98% | nova |
| BBVA Banco Frances SA ADR US:BBAR · potrdilo o deponiranju | 2 403 557 | $47.1 mio. | 0.83% | +175 104 |
| Microsoft Corporation US:MSFT | 117 333 | $43.8 mio. | 0.77% | nova |
| Match Group Inc US:MTCH | 1 097 337 | $41.8 mio. | 0.74% | nova |
| Life Time Group Holdings Inc US:LTH | 907 880 | $37.1 mio. | 0.66% | — |
| Pampa Energia SA US:PAM · potrdilo o deponiranju | 271 221 | $22.3 mio. | 0.39% | — |
| Waystar Holding Corp. US:WAY | 1 030 502 | $21.2 mio. | 0.37% | −2 737 296 |
| Steel Dynamics Inc US:STLD | 74 216 | $17.0 mio. | 0.30% | nova |
| AZUL S A CUSIP 05501U601 | 1 855 834 | $16.7 mio. | 0.30% | nova |
| Loma Negra Compania Industri… US:LOMA · potrdilo o deponiranju | 1 130 732 | $12.9 mio. | 0.23% | — |
| iShares MSCI South Korea ETF US:EWY · ETF | 0 (bilo je 1 720 621) | — | — | prodana |
| Rocket Companies Inc US:RKT | 0 (bilo je 2 820 714) | — | — | prodana |
| TEVA PHARMACEUTICAL INDS LTD CUSIP 881624209 | 0 (bilo je 1 973 782) | — | — | prodana |
| Venture Global, Inc. US:VG | 0 (bilo je 1 464 704) | — | — | prodana |
| WESCO International Inc US:WCC | 0 (bilo je 295 107) | — | — | prodana |
| NVENT ELEC PLC CUSIP G6700G107 | 0 (bilo je 2 196 528) | — | — | prodana |
| GOLAR LNG LTD CUSIP G9456A100 | 0 (bilo je 2 346 795) | — | — | prodana |
| ArcelorMittal South Africa L… US:MT · potrdilo o deponiranju | 0 (bilo je 125 127) | — | — | prodana |
| LYONDELLBASELL INDUSTRIES NV CUSIP N53745100 | 0 (bilo je 616 792) | — | — | prodana |
| Carpenter Technology Corpora… US:CRS | 0 (bilo je 12 947) | — | — | prodana |
| Vistance Networks, Inc. US:VISN | 0 (bilo je 293 428) | — | — | prodana |
| Dow Inc US:DOW | 0 (bilo je 902 960) | — | — | prodana |
| Entegris Inc US:ENTG | 0 (bilo je 1 112 040) | — | — | prodana |
| Freeport-McMoran Copper & Go… US:FCX | 0 (bilo je 9 307) | — | — | prodana |
| Global X Copper Miners ETF US:COPX · ETF | 0 (bilo je 72 978) | — | — | prodana |
| Grupo Supervielle SA US:SUPV · potrdilo o deponiranju | 0 (bilo je 1 257 064) | — | — | prodana |
| iShares MSCI Brazil ETF US:EWZ · ETF | 0 (bilo je 2 422 975) | — | — | prodana |
V podjetjih iz naše baze podatkov 4
| Podjetje | Delež | Delnice | Datum Poročila |
|---|---|---|---|
| Grab Holdings Ltd | 2.14% | 84 891 692 | 2026-06-30 |
| NEXTNAV INC. | 1.85% | 3 114 953 | 2026-06-30 |
| CEMEX S.A.B. de C.V. | 1.67% | 25 243 519 | 2026-06-30 |
| Pampa Energia SA | 0.5% | 271 221 | 2026-06-30 |
oglas
