Merck & Co., Inc.
USUSDMerck & Co., Inc. (US:MRK) — Biotechnology: Pharmaceutical Preparations. Počet burz, na kterých se obchodují akcie společnosti: 6. Na této stránce — cena a graf, dividendy, největší akcionáři a historie počtu akcií.
O společnosti
- Web
- merck.com
- Vztahy s investory
- merck.com/investor-relations/
- Sektor
- Health Care · Biotechnology: Pharmaceutical Preparations
- Sídlo
- RAHWAY, Germany
- Vedení
- Kai Beckmann
- Nadcházející události
- Poslední zprávy
- Zaměstnanci
- 62 136
- IPO
- 1941-01-01
- Akcie v oběhu
- Volně obchodovatelné akcie
- 644.35 mil.
- Tržní kapitalizace
- 346.91 mld. USD
- Insideři
- 0%
- Instituce
- 0.02%
- Odvětví (SIC)
- Pharmaceutical Preparations
- Právní forma
- XSNP
- ISIN
- US58933Y1055
- LEI
- 4YV9Y5M8S0BRK1RP0397
- P/EP/E (cena / zisk) — kolik let zisku společnosti zaplatíte za jednu akcii. Vypočteno: Aktuální cena ÷ čistý zisk na akcii za posledních 12 měsíců. Nižší znamená levnější vzhledem k zisku. Nevypočítává se, pokud společnost vykazuje ztrátu (—).
- 148
- EPSEPS (zisk na akcii) — čistý zisk společnosti za posledních 12 měsíců dělený počtem jejích akcií v měně tohoto zápisu. Záporná hodnota (červená) znamená ztrátu. P/E je cena akcie dělená EPS.
- 0.99 USD
- |P/B (cena k účetní hodnotě) — cena akcie ÷ vlastní kapitál akcionářů na akcii z poslední rozvahy. Graham — jak to počítal Benjamin Graham: kapitál bez dobré vůle, další nehmotná aktiva a prioritní akcie, tedy hmotná účetní hodnota. Považoval až za přijatelné až 1,5 pro defenzivního investora (zelené), nebo P/E produktu × P/B až 22,5. U záporného hmotného kapitálu se Grahamův P/B nepočítá.
- 8.65hmotný kapitál je záporný
- Výplatní poměrVýplatní poměr (payout ratio) — jakou část čistého zisku společnost vyplácí na dividendách. Výpočet: dividendy vyplacené za posledních 12 měsíců ÷ čistý zisk za stejných 12 měsíců × 100 %. Do 60 % — je rezerva, 60–90 % — na hraně, nad 90 % — dividendě hrozí snížení. «Ztráta» — společnost vyplácí, aniž by měla zisk.
- 262%
- FCFFCF (Volný peněžní tok) — peníze ponechané společnosti po provozních nákladech a investicích do vybavení; dividendy jsou nejbezpečnější, pokud jsou z nich vypláceny. Vypočítáno: provozní peněžní tok − kapitálové výdaje za posledních 12 měsíců v vykazované měně.
- 16.1 mld. USD
- Výplata / FCFPodíl volného peněžního toku (FCF), který společnost vyplatila na dividendách: dividendy vyplacené za 12 měsíců ÷ FCF × 100 %. Do 60 % — s rezervou, 60–90 % — na hraně, nad 90 % — rizikové. Nad 100 % — vyplatila víc, než vydělala ve volném peněžním toku: rozdíl pokryla z hotovostních rezerv, nových půjček nebo nových akcií, což nemůže trvat dlouho.
- 52%
- DluhDluh — všechny úvěry a dluhopisy společnosti podle poslední zprávy (krátkodobé i dlouhodobé), v měně výkazu. Níže — za kolik let by společnost mohla splatit čistý dluh (dluh minus hotovost) ze svého volného peněžního toku: čistý dluh ÷ FCF. Do 3 let — dobré, 3–6 — střední, nad 6 — vysoké. «Čistá hotovost» — čistý dluh je záporný.
- 51.1 mld. USD2.8 r. FCF
- Dividendová řadaDividendová řada — kolik let po sobě společnost vyplácí dividendy bez přestávky delší než 18 měsíců. Počítá se od nejstarší výplaty nepřerušeného řetězce do dneška. «+» — historie dat začíná rokem 1970, takže skutečná řada může být ještě delší. Čím delší řada, tím pravděpodobněji společnost udrží výplaty i v krizích.
- 56+ r.
- Zisk, FCF a vyplacené dividendy — za 12 měsíců do 30.06.2026 (poslední zpráva společnosti).
- Čistý zisk
- NAVNAV — čistá hodnota aktiv podle rozvahy: aktiva společnosti minus závazky, podíl akcionářů společnosti (bez podílů ostatních vlastníků v jejích dceřiných společnostech). Zobrazeno na akcii, s P/NAV — kolikrát cena akcie překročí NAV na akcii (pod 1 — akcie stojí méně než její čistá aktiva v rozvaze). Klikněte pro zobrazení toho, z čeho je NAV složena a jaká je jeho historie.
Popis
Merck KGaA je vědeckotechnologická společnost působící v Evropě, Severní Americe, Latinské Americe, na Blízkém východě a v Africe a v oblasti Asie a Tichomoří. Segment Life Science nabízí produkty, řešení a služby akademickým, výzkumným a diagnostickým laboratořím, biotechnologickým a farmaceutickým společnostem a také průmyslovému sektoru. Patří sem činidla, spotřební materiál, přístroje, nástroje, software a služby pro výzkum, výrobu a testování, od laboratorních vodních zařízení přes produkty pro mikrobiologii a biomonitoring, testovací stanovení, analytická činidla a soupravy a přístroje pro průtokovou cytometrii. Segment rovněž poskytuje tradiční i nové terapie, jako jsou dávkovací zařízení, chromatografické pryskyřice, jednorázové systémy, procesní chemikálie a pomocné látky pro bioprocesy, a služby smluvního vývoje, výroby a testování, které zákazníky podporují od preklinických fází až po komercializaci. Segment Healthcare objevuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh léky na předpis a biofarmaceutika v terapeutických oblastech onkologie, vzácných onemocnění, neurologie a imunologie, plodnosti, kardiovaskulárních onemocnění a metabolických a endokrinologických poruch. Segment Electronics nabízí pokročilé dielektrické a kovové materiály, fotorezisty, antireflexní vrstvy a litografické materiály, čisticí a selektivní leptací chemikálie, materiály pro chemicko-mechanickou planarizaci, vysoce čisté plyny pro výrobu polovodičů a vyvíjí a instaluje zařízení pro dodávku speciálních chemikálií a plynů pro výrobu polovodičů; dále vyvíjí materiály pro modulaci, vytváření, řízení a vedení světla, včetně materiálů pro tekuté krystaly, OLED materiály a fotorezisty. Společnost má licenční dohodu s čínskou společností Abbisko Therapeutics Co. Ltd. o kandidátních léčivech pro léčbu tenosynoviálního obra buněčného nádoru a strategické partnerství se společností Versant Ventures zaměřené na vývoj léčby vzácných genetických kardiomyopatií. Společnost byla založena v roce 1668 a sídlí v Darmstadtu v Německu. Merck KGaA je dceřinou společností E. Merck KG. — strojový překlad
Burzy a tickery
| Burza | Ticker | Měna | Cena | Typ |
|---|---|---|---|---|
| kmenové akcie | ||||
| US USA Stocks | MRK hlavní | USD | 146.935 -2.28% | kmenové akcie |
| LSE London Stock Exchange | 0QAH IOB | USD | 148.65 -0.12% | kmenové akcie |
| MI Borsa Italiana (Milan) | 1MRKX doplňková | EUR | 133.8 +1.35% | kmenové akcie |
| MX Mexican Stock Exchange | MRK doplňková | MXN | 2 779 +2.21% | kmenové akcie |
| VI Vienna Stock Exchange | MRK doplňková | EUR | 129.18 -5.18% | kmenové akcie |
| XETRA Xetra | 6MK doplňková | EUR | 129.78 +0.09% | kmenové akcie |
| depozitní certifikát | ||||
| BA Buenos Aires Stock Exchange | MRK | ARS | 46 580 -1.02% | depozitní certifikát |
| SA B3 Sao Paulo | MRCK34 | BRL | 94.6 +0.00% | depozitní certifikát |
| TO Toronto Stock Exchange | MRK | CAD | 31.92 -1.24% | depozitní certifikát |
Dividendy
Merck & Co., Inc. (MRK) vyplácí dividendy čtvrtletně. Za rok (12 měsíců až do poslední oznámené platby): 3.4 USD na akcii (platby: 4). To je asi 2.31% současné ceny akcií. Na základě platební historie se očekává další datum ex-dividendy kolem 15.12.2026. Roky nepřerušených dividend: 56.
Běžné akcie
| Ex-dividendový den | Výplata | Částka | % | Typ | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-15 | 2026-10-07 | 0.8500 USD | 0.6/2.3 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2026-06-15 | 2026-07-08 | 0.8500 USD | 0.7/2.8 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2026-03-16 | 2026-04-07 | 0.8500 USD | 0.7/2.9 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2025-12-15 | 2026-01-08 | 0.8500 USD | 0.8/3.3 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2025-09-15 | 2025-10-07 | 0.8100 USD | 1.0/3.9 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2025-06-16 | 2025-07-08 | 0.8100 USD | 1.0/3.9 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2025-03-17 | 2025-04-07 | 0.8100 USD | 0.9/3.3 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2024-12-16 | 2025-01-08 | 0.8100 USD | 0.8/3.1 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2024-09-16 | 2024-10-07 | 0.7700 USD | 0.6/2.3 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2024-06-17 | 2024-07-08 | 0.7700 USD | 0.6/≈2.3 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2024-03-14 | 2024-04-05 | 0.7700 USD | 0.6/≈2.5 % | čtvrtletní | US:MRK |
| 2023-12-14 | 2024-01-08 | 0.7700 USD | 0.7/≈3.0 % | čtvrtletní | US:MRK |
Depozitní certifikáty
| Ex-dividendový den | Výplata | Částka | % | Typ | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-15 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.2 % | běžná | BA:MRK |
| 2026-06-12 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.7 % | běžná | BA:MRK |
| 2026-03-16 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.7 % | běžná | BA:MRK |
| 2025-12-15 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.7 % | běžná | BA:MRK |
| 2025-09-15 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.6 % | běžná | BA:MRK |
| 2025-06-13 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.6 % | běžná | BA:MRK |
| 2025-03-17 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.1 % | běžná | BA:MRK |
| 2024-12-16 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.0 % | běžná | BA:MRK |
| 2024-09-16 | — | 234.7345 ARS | 0.5/2.0 % | běžná | BA:MRK |
| 2024-06-14 | — | 234.7345 ARS | 0.5/2.0 % | běžná | BA:MRK |
| 2024-03-14 | — | 234.7345 ARS | 0.5/2.0 % | běžná | BA:MRK |
| 2023-12-14 | — | 234.7345 ARS | 0.5/1.9 % | běžná | BA:MRK |
| 2023-09-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.9 % | běžná | BA:MRK |
| 2023-06-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.9 % | běžná | BA:MRK |
| 2023-03-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.9 % | běžná | BA:MRK |
| 2022-12-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.8 % | běžná | BA:MRK |
| 2022-09-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈1.8 % | běžná | BA:MRK |
| 2022-06-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈1.4 % | běžná | BA:MRK |
| 2022-03-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈0.9 % | běžná | BA:MRK |
| 2021-12-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈0.5 % | běžná | BA:MRK |
| 2026-09-15 | — | 0.189 CAD | 0.6/≈1.2 % | běžná | TO:MRK |
| 2026-09-14 | — | 0.380926 BRL | 0.4/1.6 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2026-06-15 | — | 0.189 CAD | 0.6/≈0.6 % | běžná | TO:MRK |
| 2026-06-12 | — | 0.381715 BRL | 0.4/2.0 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2026-03-13 | — | 0.378517 BRL | 0.4/2.1 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2025-12-12 | — | 0.399446 BRL | 0.4/2.1 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2025-09-12 | — | 0.378621 BRL | 0.4/2.1 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2025-06-13 | — | 0.387119 BRL | 0.4/2.1 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2025-03-14 | — | 0.420728 BRL | 0.4/1.7 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2024-12-13 | — | 0.431551 BRL | 0.5/1.9 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2024-09-13 | — | 0.371748 BRL | 0.4/1.8 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2024-06-14 | — | 0.366392 BRL | 0.4/1.4 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2024-03-14 | — | 0.339671 BRL | 0.4/1.5 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2023-12-14 | — | 0.329679 BRL | 0.3/1.6 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2023-09-14 | — | 0.324843 BRL | 0.3/1.8 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2023-06-14 | — | 0.446614 BRL | 0.5/1.9 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2023-03-14 | — | 0.457363 BRL | 0.5/2.0 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2022-12-14 | — | 0.47805 BRL | 0.5/1.9 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2022-09-14 | — | 0.449035 BRL | 0.5/≈1.9 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2022-06-14 | — | 0.461187 BRL | 0.5/≈1.4 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2022-03-14 | — | 0.409757 BRL | 0.4/≈1.0 % | běžná | SA:MRCK34 |
| 2021-12-14 | — | 0.489296 BRL | 0.5/≈0.5 % | běžná | SA:MRCK34 |
Zprávy tento týden
Tiskové zprávy z investorských webových stránek společnosti, aktualizované denně. Odkazy vedou na webové stránky společnosti. Titulky jsou v původním jazyce, stejně jako na webových stránkách společnosti.
Největší držitelé
| Držitel | Podíl | Akcie | Datum zprávy |
|---|---|---|---|
| BlackRock | 9.2% | 227 mil. | 2026-06-30 |
| Vanguard Capital Managem… | 6.54% | 161.32 mil. | 2026-06-30 |
| State Street Corporation | 4.88% | 120.41 mil. | 2026-06-30 |
| Wellington Management Gr… | 3.5% | 86.25 mil. | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 3.18% | 78.41 mil. | 2026-06-30 |
| Vanguard Portfolio Manag… | 2.75% | 67.74 mil. | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.59% | 64 mil. | 2026-06-30 |
| Geode Capital Management… | 2.46% | 60.74 mil. | 2026-06-30 |
| Charles Schwab Investmen… | 2.2% | 54.37 mil. | 2026-06-30 |
| Morgan Stanley | 1.97% | 48.64 mil. | 2026-06-30 |
| FMR, LLC | 1.84% | 45.44 mil. | 2026-06-30 |
| JPMORGAN CHASE & CO | 1.78% | 43.89 mil. | 2026-06-30 |
| iShares Trust-iShares Co… | 1.33% | 32.89 mil. | 2026-08-31 |
| Fidelity Concord Street… | 1.29% | 31.94 mil. | 2026-07-31 |
| SCHWAB STRATEGIC TRUST-S… | 1.25% | 30.86 mil. | 2026-05-31 |
| SPDR S&P 500 ETF TRUST-S… | 1.22% | 30.22 mil. | 2026-08-31 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 0.95% | 23.51 mil. | 2026-06-30 |
| SELECT SECTOR SPDR TRT-S… | 0.72% | 17.75 mil. | 2026-08-31 |
| VANGUARD SPECIALIZED FUN… | 0.65% | 15.95 mil. | 2026-07-31 |
| VANGUARD SPECIALIZED FUN… | 0.57% | 13.97 mil. | 2026-07-31 |
| DAVIS ROBERT M (Chief Ex… | ≈0.02% | 450 351 | 2026-04-29 |
| CHATTOPADHYAY SANAT (Off… | ≈0.01% | 200 675 | 2026-04-29 |
| DELUCA RICHARD ROBERT JR… | ≈0% | 110 167 | 2026-08-12 |
| LI DEAN Y (Officer) | ≈0% | 94 431 | 2026-04-29 |
| LITCHFIELD CAROLINE (Chi… | ≈0% | 92 300 | 2026-04-29 |
| ZACHARY JENNIFER L (Gene… | ≈0% | 45 509 | 2026-08-12 |
| GUINDO CHIRFI (Officer) | ≈0% | 36 613 | 2026-08-13 |
| WILLIAMS DAVID MICHAEL (… | ≈0% | 31 716 | 2026-08-05 |
| ROMANELLI JOSEPH EDWARD… | ≈0% | 28 739 | 2026-01-26 |
| OOSTHUIZEN JOHANNES JACO… | ≈0% | 21 895 | 2026-04-29 |
| Trust for Professional M… | 0% | 24 803 | 2026-05-31 |
| Rhumbline Advisers | 0% | 10 919 | 2026-06-30 |
| SP Funds Trust-SP Funds… | 0% | 6 542 | 2026-07-31 |
| Atlas Capital Advisors I… | 0% | 2 467 | 2026-06-30 |
| Gamma Investing LLC | 0% | 2 302 | 2026-06-30 |
| Salomon & Ludwin, LLC | 0% | 356 | 2026-06-30 |
| PNC Financial Services G… | 0% | 2 | 2026-06-30 |
| The Vanguard Group | — | — | — |
