Henkel AG & Co. K…
DEEURHenkel AG & Co. KGaA (LSE:0IZ8) — Household & Personal Products. Počet burz, na kterých se obchodují akcie společnosti: 5. Na této stránce — cena a graf, dividendy, největší akcionáři a historie počtu akcií.
O Společnosti
- Web
- henkel.com
- Vztahy s Investory
- henkel.com/investors-and-analysts
- Sektor
- Consumer Defensive · Household & Personal Products
- Sídlo
- Düsseldorf, Germany
- Vedení
- Nadcházející Události
- Poslední Zprávy
- roční 2025 Annual Report 2025
- Zaměstnanci
- 47 800
- Založena
- 1876
- Na Burze od
- 30.07.2008 (LSE:0IZ8)
- Akcie v Oběhu
- 253.41 mil.
- Volně Obchodovatelné Akcie
- 244.67 mil.
- Tržní Kapitalizace
- 30.08 mld. USD
- Insideři
- 61.85%
- Instituce
- 17.06%
- Právní Forma
- T0YJ
- ISIN
- DE0006048432
- LEI
- 549300VZCL1HTH4O4Y49
- P/EP/E (cena / zisk) — kolik let zisku společnosti zaplatíte za jednu akcii. Vypočteno: Aktuální cena ÷ čistý zisk na akcii za posledních 12 měsíců. Nižší znamená levnější vzhledem k zisku. Nevypočítává se, pokud společnost vykazuje ztrátu (—).
- 11.8
- EPSEPS (zisk na akcii) — čistý zisk společnosti za posledních 12 měsíců dělený počtem jejích akcií v měně tohoto zápisu. Záporná hodnota (červená) znamená ztrátu. P/E je cena akcie dělená EPS.
- 6.30 EUR
- |P/B (cena k účetní hodnotě) — cena akcie ÷ vlastní kapitál akcionářů na akcii z poslední rozvahy. Graham — jak to počítal Benjamin Graham: kapitál bez dobré vůle, další nehmotná aktiva a prioritní akcie, tedy hmotná účetní hodnota. Považoval až za přijatelné až 1,5 pro defenzivního investora (zelené), nebo P/E produktu × P/B až 22,5. U záporného hmotného kapitálu se Grahamův P/B nepočítá.
- 1.4516.6
- Grahamovo ČísloGrahamovo číslo — nejvyšší cena, kterou Benjamin Graham považoval za rozumnou pro defenzivního investora: √ (22,5 × EPS × hmotné účetní hodnoty na akcii), kde 22,5 = P/E 15 × P/B 1,5. Cena pod ní (zelená) překračuje oba jeho limity najednou. Není počítáno se ztrátou nebo záporným hmotným vlastním kapitálem.
- 25.16 EUR cena o 195 % vyšší
- Výplatní PoměrVýplatní poměr (payout ratio) — jakou část čistého zisku společnost vyplácí na dividendách. Výpočet: dividendy vyplacené za posledních 12 měsíců ÷ čistý zisk za stejných 12 měsíců × 100 %. Do 60 % — je rezerva, 60–90 % — na hraně, nad 90 % — dividendě hrozí snížení. «Ztráta» — společnost vyplácí, aniž by měla zisk.
- 42.6%
- FCFFCF (Volný peněžní tok) — peníze ponechané společnosti po provozních nákladech a investicích do vybavení; dividendy jsou nejbezpečnější, pokud jsou z nich vypláceny. Vypočítáno: provozní peněžní tok − kapitálové výdaje za posledních 12 měsíců v vykazované měně.
- 2.04 mld. EUR
- Výplata / FCFPodíl volného peněžního toku (FCF), který společnost vyplatila na dividendách: dividendy vyplacené za 12 měsíců ÷ FCF × 100 %. Do 60 % — s rezervou, 60–90 % — na hraně, nad 90 % — rizikové. Nad 100 % — vyplatila víc, než vydělala ve volném peněžním toku: rozdíl pokryla z hotovostních rezerv, nových půjček nebo nových akcií, což nemůže trvat dlouho.
- 40%
- DluhDluh — všechny úvěry a dluhopisy společnosti podle poslední zprávy (krátkodobé i dlouhodobé), v měně výkazu. Níže — za kolik let by společnost mohla splatit čistý dluh (dluh minus hotovost) ze svého volného peněžního toku: čistý dluh ÷ FCF. Do 3 let — dobré, 3–6 — střední, nad 6 — vysoké. «Čistá hotovost» — čistý dluh je záporný.
- 6.09 mld. EUR1.0 r. FCF
- Dividendová ŘadaDividendová řada — kolik let po sobě společnost vyplácí dividendy bez přestávky delší než 18 měsíců. Počítá se od nejstarší výplaty nepřerušeného řetězce do dneška. «+» — historie dat začíná rokem 1970, takže skutečná řada může být ještě delší. Čím delší řada, tím pravděpodobněji společnost udrží výplaty i v krizích.
- 4 r.
- Zisk, FCF a vyplacené dividendy — za 12 měsíců do 30.06.2026 (poslední zpráva společnosti).
- Čistý Zisk
- NAVNAV — čistá hodnota aktiv podle rozvahy: aktiva společnosti minus závazky, podíl akcionářů společnosti (bez podílů ostatních vlastníků v jejích dceřiných společnostech). Zobrazeno na akcii, s P/NAV — kolikrát cena akcie překročí NAV na akcii (pod 1 — akcie stojí méně než její čistá aktiva v rozvaze). Klikněte pro zobrazení toho, z čeho je NAV složena a jaká je jeho historie.
Popis
Henkel AG & Co. KGaA se svými dceřinými společnostmi působí v oblasti lepicích technologií a spotřebitelských značek v Evropě, Indii, na Blízkém východě, v Africe, Severní Americe, Latinské Americe a Asijsko-pacifickém regionu. Nabízí lepidla, těsnicí tmely a funkční povlaky pro různé obchodní oblasti, včetně balení a spotřebního zboží, mobility a elektroniky a řemeslnických, stavebních a profesionálních odvětví. Společnost dále poskytuje produkty pro úpravu vlasů, barvy na vlasy a produkty péče o vlasy, jakož i produkty péče o tělo, a distribuuje své výrobky prostřednictvím kamenných obchodů, kadeřnictví a digitálních kanálů. Kromě toho nabízí produkty na praní a péči o domácnost, například silné a speciální prací prostředky, aviváže a přísady do praní a další produkty na čištění a ošetřování textilií, dále prostředky na mytí nádobí a čisticí prostředky na tvrdé povrchy a toalety. Společnost také poskytuje produkty pro čištění domácnosti. Společnost byla založena v roce 1876 a sídlí v německém Düsseldorfu. — strojový překlad
Burzy a Tickery
| Burza | Ticker | Měna | Cena | Typ |
|---|---|---|---|---|
| kmenové akcie | ||||
| XETRA Xetra | HEN hlavní | EUR | 74.95 +1.56% | kmenové akcie |
| LSE London Stock Exchange | 0IZ8 IOB | EUR | 74.1 +0.00% | kmenové akcie |
| MI Borsa Italiana (Milan) | 1HEN doplňková | EUR | 73.3 -0.74% | kmenové akcie |
| US USA Stocks | HELKF OTC | USD | 83.4982 +12.40% | kmenové akcie |
| VI Vienna Stock Exchange | HENI doplňková | EUR | 73 +1.88% | kmenové akcie |
| prioritní akcie | ||||
| XETRA Xetra | HEN3 | EUR | 83.22 -0.88% | prioritní akcie |
| MI Borsa Italiana (Milan) | 1HEN3 | EUR | 82.16 -2.14% | prioritní akcie |
| US USA Stocks | HENOF | USD | 93.61 +6.45% | prioritní akcie |
| VI Vienna Stock Exchange | HEN | EUR | 82.36 -1.32% | prioritní akcie |
| depozitní certifikát | ||||
| US USA Stocks | HENKY | USD | 20.77 -2.03% | depozitní certifikát |
| US USA Stocks | HENOY | USD | 23.3 -1.73% | depozitní certifikát |
Dividendy
Henkel AG & Co. KGaA (0IZ8) vyplácí dividendy jednou ročně. Za rok (12 měsíců až do poslední oznámené platby): 2.05 EUR na akcii (platby: 1). To je asi 2.77% současné ceny akcií. Na základě platební historie se očekává další datum ex-dividendy kolem 04.05.2027. Roky nepřerušených dividend: 4.
Běžné Akcie
| Ex-Dividendový Den | Výplata | Částka | % | Typ | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-28 | 2026-04-30 | 2.0500 EUR | 3.4/3.4 % | roční | LSE:0IZ8 |
| 2025-04-29 | 2025-05-02 | 2.0200 EUR | 3.2/3.2 % | roční | LSE:0IZ8 |
| 2024-04-23 | 2024-04-25 | 1.8300 EUR | 2.7/2.7 % | roční | LSE:0IZ8 |
| 2023-04-25 | — | 1.8300 EUR | 2.5/2.5 % | roční | LSE:0IZ8 |
Preferenční Akcie
| Ex-Dividendový Den | Výplata | Částka | % | Typ | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-28 | — | 2.07 EUR | 2.5/4.9 % | běžná | XETRA:HEN3 |
| 2025-04-29 | — | 2.04 EUR | 2.5/2.5 % | běžná | XETRA:HEN3 |
| 2024-04-23 | — | 1.85 EUR | 2.2/4.4 % | běžná | XETRA:HEN3 |
| 2023-04-25 | — | 1.85 EUR | 2.2/2.2 % | běžná | XETRA:HEN3 |
| 2022-04-05 | — | 1.85 EUR | 2.2/≈2.2 % | běžná | XETRA:HEN3 |
| 2026-04-29 | 2026-04-30 | 2.07 EUR | — | běžná | US:HENOF |
| 2026-04-28 | — | 2.07 EUR | 2.5/5.0 % | běžná | MI:1HEN3 |
| 2026-04-28 | — | 2.07 EUR | 2.5/5.0 % | běžná | VI:HEN |
| 2025-04-30 | 2025-05-02 | 2.04 EUR | — | běžná | US:HENOF |
| 2025-04-29 | — | 2.04 EUR | 2.5/2.5 % | běžná | MI:1HEN3 |
| 2025-04-29 | — | 2.04 EUR | 2.5/2.5 % | běžná | VI:HEN |
| 2024-04-23 | — | 1.85 EUR | 2.3/4.5 % | běžná | MI:1HEN3 |
| 2024-04-23 | — | 1.85 EUR | 2.2/4.5 % | běžná | VI:HEN |
| 2024-04-23 | 2024-04-25 | 1.85 EUR | — | běžná | US:HENOF |
| 2023-04-25 | — | 1.85 EUR | 2.3/2.3 % | běžná | MI:1HEN3 |
| 2023-04-25 | — | 1.85 EUR | 2.2/2.2 % | běžná | VI:HEN |
| 2022-04-05 | — | 1.85 EUR | 2.3/≈2.3 % | běžná | MI:1HEN3 |
| 2022-04-05 | — | 1.85 EUR | 2.2/≈2.2 % | běžná | VI:HEN |
Depozitní Certifikáty
| Ex-Dividendový Den | Výplata | Částka | % | Typ | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-29 | 2026-05-11 | 0.60065 USD | 2.9/5.6 % | běžná | US:HENKY |
| 2026-04-29 | 2026-05-11 | 0.605578 USD | 2.6/5.1 % | běžná | US:HENOY |
| 2025-04-30 | 2025-05-12 | 0.576657 USD | 2.5/2.5 % | běžná | US:HENOY |
| 2025-04-30 | 2025-05-12 | 0.571003 USD | 2.7/2.7 % | běžná | US:HENKY |
| 2024-04-23 | 2024-05-06 | 0.489387 USD | 2.4/≈2.4 % | běžná | US:HENKY |
| 2024-04-23 | 2024-05-06 | 0.494736 USD | 2.1/≈2.1 % | běžná | US:HENOY |
Zprávy Tento Týden
Tiskové zprávy z investorských webových stránek společnosti, aktualizované denně. Odkazy vedou na webové stránky společnosti. Titulky jsou v původním jazyce, stejně jako na webových stránkách společnosti.
Největší Držitelé
| Držitel | Podíl | Akcie | Datum Zprávy |
|---|---|---|---|
| VANGUARD STAR FUNDS-Vang… | 0.52% | 1.36 mil. | 2026-07-31 |
| VANGUARD TAX-MANAGED FUN… | 0.35% | 912 923 | 2026-06-30 |
| Datum One Series Trust-B… | 0.29% | 752 936 | 2026-06-30 |
| iShares Trust-iShares Co… | 0.27% | 692 599 | 2026-08-31 |
| VANGUARD TRUSTEES' EQUIT… | 0.22% | 574 460 | 2026-07-31 |
| iShares Trust-iShares ES… | 0.21% | 542 202 | 2026-08-31 |
| SPDR-EUROPE-SSgA SPDR ET… | 0.2% | 525 795 | 2026-07-31 |
| SPDR-EUROPE-SSgA SPDR ET… | 0.17% | 445 628 | 2026-01-31 |
| iShares Trust-iShares MS… | 0.14% | 359 290 | 2026-08-31 |
| Fidelity Concord Street… | 0.14% | 354 762 | 2026-07-31 |
| Pacer Advisors, Inc. | 0% | 443 | 2026-06-30 |
