Nema internetske veze — prikazuje se spremljena verzija stranice.

ABN Amro Group NV

NLEUR
← Na Filtar Dionica

ABN Amro Group NV (US:AAVMY) — Banks. Broj burzi na kojima se trguje dionicama tvrtke: 5. Na ovoj stranici — cijena i grafikon, dividende, najveći dioničari i povijest broja dionica.

O Tvrtki

Web-Stranica
abnamro.com
Sektor
Financials · Banks
Sjedište
Amsterdam, Netherlands
Upravljanje
Robert Swaak
Zaposlenici
20 872
Osnovana
1991
Dionice u Optjecaju
814.94 mil.
Slobodno Prenosive Dionice
604.46 mil.
Tržišna Kapitalizacija
32.47 mlrd. EUR
Insajderi
3.53%
Institucionalni Ulagači
52.16%
Pravni Oblik
B5PM
ISIN
NL0011540547
LEI
BFXS5XCH7N0Y05NIXW11
P/E
13.9
P/B
1.19
Omjer Isplate
51.4%
FCF
−13.9 mlrd. EUR
Isplata / FCF
FCF < 0
Dug
85.3 mlrd. EUR
negativan FCF — ne pokriva
Dividendni Staž
5 g.
Zarada, FCF i isplaćene dividende — za 12 mjeseci do 30.06.2026 (najnovije izvješće tvrtke).
Neto Dobit
2.25 mlrd. EUR godina
Za financijsku godinu do 31.12.2025
Prihodi8.72 mlrd. EUR
− Troškovi5.63 mlrd. EUR
Neto Dobit2.25 mlrd. EUR
Povijest po Godinama
PrihodiTroškovi
31.12.2023: Prihodi 8.62 mlrd. · Troškovi 5.07 mlrd. · Operativna Dobit 3.54 mlrd. · Neto Dobit 2.70 mlrd.31.12.2024: Prihodi 8.86 mlrd. · Troškovi 5.45 mlrd. · Operativna Dobit 3.42 mlrd. · Neto Dobit 2.40 mlrd.31.12.2025: Prihodi 8.72 mlrd. · Troškovi 5.63 mlrd. · Operativna Dobit 3.09 mlrd. · Neto Dobit 2.25 mlrd.
12.202312.2025
Zeleno iznad narančastog je dobit (prihodi − rashodi); crveno ispod nule je gubitak.
NAV
33.18 EUR · P/NAV 1.15
Datum Bilance31.12.2025
Imovina413 mlrd. EUR
− Obveze386 mlrd. EUR
= Ukupni Kapital27.0 mlrd. EUR
− Nekontrolirajući Udjeli3.00 mil. EUR
= NAV (Kapital Dioničara Tvrtke)27.0 mlrd. EUR
= Materijalna NAV27.0 mlrd. EUR
Dionice814 935 713
NAV po Dionici33.18 EUR
Opipljivi NAV po Dionici33.18 EUR
Cijena Dionice (AAVMY)44.8500 USD
P/NAV1.15
Povijest NAV-a
Datum BilanceNAVNAV po Dionici
31.12.202527.0 mlrd. EUR33.18 EUR
31.12.202426.1 mlrd. EUR32.03 EUR
31.12.202324.2 mlrd. EUR29.65 EUR
Opis

ABN AMRO Bank N.V. pruža razne bankarske proizvode i financijske usluge klijentima u segmentima stambenog, privatnog i korporativnog bankarstva u Nizozemskoj, ostatku Europe, Sjedinjenim Američkim Državama, Aziji i na međunarodnoj razini. Posluje kroz tri segmenta: Personal & Business Banking, Wealth Management i Corporate Banking. Društvo nudi oročene depozite, kredite za poboljšanje doma, hipotekarne proizvode, investicijske proizvode te osiguranja automobila, doma, putovanja i pravne zaštite. Također pruža štednju za mirovinu; rješenja temeljena na imovini, uključujući rješenja za radni kapital, leasing opreme, kredite za opremu i usluge leasinga od dobavljača; usluge kliringa, usluge brokerskog posredovanja u dionicama te usluge plaćanja i kreditnih kartica; kao i internetsko i online bankarstvo. Društvo je osnovano 2009. godine, a sjedište mu je u Amsterdamu, Nizozemska. ABN AMRO Bank N.V. djeluje kao društvo kćer Stichting Administratiekantoor Continuïteit Abn Amro Bank. — strojni prijevod

oglas

Burze i Oznake

BurzaOznakaValutaCijenaVrsta
AS Euronext AmsterdamABN glavnaEUR39.7 -1.15%obične dionice
LSE London Stock Exchange0RDM IOBEUR9.552 +0.00%obične dionice
US USA StocksAAVMY OTCUSD44.85 -0.11%obične dionice
US USA StocksABMRF OTCUSD45.19 -7.78%obične dionice
VI Vienna Stock ExchangeABN dodatnaEUR40.03 -0.22%obične dionice

Cijena

dan rasta dan pada ex-dividendni datum datum isplatePrijeđite mišem / dodirnite dan — cijene otvaranja, zatvaranja, najviša i najniža

Dividende

Godišnje, AS:ABN: 1.6848 EUR (2 ispl.)

ABN Amro Group NV (ABN) isplaćuje dividende dvaput godišnje. Godišnje (12 mjeseci do uključivo posljednje najavljene isplate): 1.6848 EUR po dionici (isplata: 2). To je otprilike 4.24% trenutne cijene dionice. Prema povijesti isplata, sljedeći datum ex-dividende očekuje se oko 14.12.2026. Godine neprekinutih dividendi: 5.

Ex-DatumIsplataIznos%VrstaOznaka
2026-08-192026-09-150.6800 EUR1.6/4.1 %polugodišnjiAS:ABN
2026-04-242026-05-221.0048 EUR3.4/5.2 %polugodišnjiAS:ABN
2025-08-132025-09-090.5400 EUR2.1/4.9 %polugodišnjiAS:ABN
2025-04-252025-05-230.7500 EUR4.1/7.4 %polugodišnjiAS:ABN
2024-08-142024-09-110.6000 EUR3.9/9.7 %polugodišnjiAS:ABN
2024-04-262024-05-270.8900 EUR5.6/9.5 %polugodišnjiAS:ABN
2023-08-16—0.6200 EUR4.4/9.1 %polugodišnjiAS:ABN
2023-04-21—0.6700 EUR4.3/6.3 %polugodišnjiAS:ABN
2022-08-17—0.3200 EUR3.0/8.7 %polugodišnjiAS:ABN
2022-04-22—0.6100 EUR4.8/4.8 %polugodišnjiAS:ABN

Najveći Imatelji

ImateljUdioDioniceDatum Izvješća
VANGUARD STAR FUNDS-Vang…1.46%8.79 mil.2026-07-31
VANGUARD TAX-MANAGED FUN…0.97%5.84 mil.2026-06-30
HARTFORD MUTUAL FUNDS IN…0.86%5.18 mil.2026-07-31
iShares Trust-iShares Co…0.77%4.66 mil.2026-09-30
Bernstein Fund Inc-Inter…0.75%4.53 mil.2026-06-30
JANUS INVESTMENT FUND-Ja…0.71%4.28 mil.2026-06-30
John Hancock Investment…0.71%4.28 mil.2026-07-31
John Hancock Investment…0.6%3.65 mil.2026-08-31
AMERICAN FUNDS INSURANCE…0.57%3.46 mil.2026-09-30
TR PRICE-Price (T.Rowe)…0.57%3.42 mil.2026-06-30
-iShares Dynamic Equity…0.02%203 5242026-07-31
Great Lakes Advisors LLC0.02%190 2622026-06-30
Chicago Trust Co Na0%26 2802026-06-30
Paradigm Asset Managemen…0%3 8002026-06-30
Rhumbline Advisers0%3 7562026-06-30
Pacer Advisors, Inc.0%2 7702026-06-30
Salomon & Ludwin, LLC0%8142026-06-30
Gamma Investing LLC0%7742026-06-30
SEI CATHOLIC VALUES TRUS…0%7652026-07-31
Kingdom of the Netherlan…———
ABN AMRO Group———