Procter & Gamble…
USUSDProcter & Gamble Company (VI:PG) — Package Goods/Cosmetics. A tőzsdék száma, ahol a vállalat részvényeivel kereskednek: 6. Ezen az oldalon — ár és grafikon, osztalékok, legnagyobb részvénytulajdonosok és a részvények számának alakulása.
A cégről
- Weboldal
- pg.com
- Szektor
- Consumer Defensive · Package Goods/Cosmetics
- Székhely
- CINCINNATI, United States
- Vezetés
- Jon Moeller
- Legfrissebb jelentések
- Alkalmazottak
- 105 000
- Alapítva
- 1837
- IPO
- 1950-03-22
- Tőzsdén ekkortól:
- 22.05.2017 (VI:PG)
- Forgalomban lévő részvények
- Közkézhányad
- 2.32 Mrd
- Piaci kapitalizáció
- 370.66 Mrd USD
- Bennfentesek
- 0.09%
- Intézményi befektetők
- 71.84%
- Iparág (SIC)
- Soap, Detergents, Cleang Preparations, Perfumes, Cosmetics
- Jogi forma
- BTQ1
- ISIN
- US7427181091
- LEI
- 2572IBTT8CCZW6AU4141
- P/EP/E (ár/nyereség) — hány évnyi vállalati nyereségért fizet egy részvényért. Számított érték: aktuális ár ÷ az elmúlt 12 hónapban elért egy részvényre jutó nettó nyereség. Az alacsonyabb érték a nyereséghez viszonyítva olcsóbbat jelent. Nem kerül kiszámításra, ha a vállalat veszteséget könyvel el (—).
- 25.6
- P/BA P/B (ár-könyv érték arány) a piaci kapitalizáció osztva az utolsó mérleg szerinti saját tőkével (eszközök mínusz kötelezettségek, kisebbségi részesedés nélkül). 1 alatt a vállalatot könyv szerinti saját tőkéjénél alacsonyabban értékelik. A bankok és biztosítók általában 1 körül kereskednek, az eszközszegény vállalatok lényegesen magasabban. A negatív saját tőkéjű vállalatoknak nincs P/B-jük.
- 6.98
- Kifizetési arányKifizetési arány (payout ratio) — a nettó nyereség mekkora részét fizeti ki a vállalat osztalékként. Számítás: az elmúlt 12 hónapban kifizetett osztalék ÷ ugyanezen 12 hónap nettó nyeresége × 100%. 60%-ig — van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — az osztalékot csökkentés fenyegeti. «Veszteség» — a vállalat nyereség nélkül fizet.
- 64.2%
- FCFFCF (Szabad Pénzáramlás) — a vállalatnak maradt pénz az üzemeltetési költségek és berendezésbe történő befektetés után; az osztalék a legbiztonságosabb, ha belőle fizetik. Kiszámítva: működési pénzáram − tőkeberuházás, az elmúlt 12 hónapban, a jelentési pénzért.
- 15.3 Mrd USD
- Kifizetés / FCFA szabad cash flow (FCF) osztalékként kifizetett része: 12 hónap alatt kifizetett osztalék ÷ FCF × 100%. 60%-ig — bőven van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — kockázatos. 100% felett — többet fizetett ki, mint amennyi szabad cash flow-t termelt: a különbséget készpénztartalékból, új hitelből vagy új részvényekből fedezték, ami nem tarthat sokáig.
- 67%
- AdósságAdósság — a vállalat összes hitele és kötvénye a legutóbbi jelentés szerint (rövid és hosszú lejáratú), a beszámoló pénznemében. Alatta — hány év alatt tudná a vállalat a nettó adósságát (adósság mínusz pénzeszközök) visszafizetni szabad cash flow-jából: nettó adósság ÷ FCF. 3 évig — jó, 3–6 — mérsékelt, 6 felett — sok. «Nettó készpénz» — a nettó adósság negatív.
- 21.9 Mrd USD1.4 év FCF
- OsztaléktörténetOsztaléktörténet — hány éve fizet a vállalat egymás után osztalékot 18 hónapnál hosszabb szünet nélkül. A megszakítatlan lánc legkorábbi kifizetésétől máig számítjuk. «+» — az adatok 1970-től indulnak, így a valódi sorozat még hosszabb is lehet. Minél hosszabb a sorozat, annál valószínűbb, hogy a vállalat válságokban is fizet.
- 56+ év
- Nyereség, FCF és kifizetett osztalék — a 30.09.2026-ig tartó 12 hónapra (a cég legutóbbi jelentése).
- Nettó eredmény
Leírás
A Procter & Gamble Company világszerte márkás fogyasztási cikkeket, úgynevezett csomagolt fogyasztási termékeket (CPG) forgalmaz. Öt üzletága van: Szépségápolás; Férfiápolás; Egészségügy; Textil- és otthonápolás; valamint Baba-, nőgyógyászati és családi ápolás. A vállalat a Head & Shoulders, Herbal Essences, Pantene és Rejoice márkák alatt kínál kondicionálókat, samponokat, hajformázó termékeket és hajkezeléseket; a Native, Old Spice, Safeguard és Secret márkák alatt izzadásgátlókat, dezodorokat és személyes tisztálkodási termékeket; az Olay és SK-II márkák alatt pedig arckrémeket, tisztítókat és arckezeléseket. Emellett a Braun, Gillette és Venus márkák alatt borotvapengéket, borotvákat, borotválkozási termékeket, készülékeket és egyéb férfiápolási termékeket kínál. A Crest és Oral-B márkák alatt fogkeféket, fogkrémeket és egyéb szájápolási termékeket, a Metamucil, Neurobion, Pepto-Bismol és Vicks márkák alatt pedig emésztőrendszeri, fájdalomcsillapító, gyorsdiagnosztikai, légúti, vitamin-, ásványi anyag- és étrend-kiegészítő, valamint egyéb személyes egészségügyi termékeket kínál. Továbbá az Ariel, Downy, Gain és Tide márkák alatt öblítőket, valamint mosóadalékokat és mosószereket; a Cascade, Dawn, Fairy, Febreze, Mr. Clean és Swiffer márkák alatt pedig légfrissítőket, mosogatószereket, professzionális P&G termékeket és felülettisztító szereket forgalmaz. A Luvs és Pampers márkák alatt babatörlőkendőket, tépőzáras pelenkákat és bugyipelenkákat; az Always, Always Discreet és Tampax márkák alatt felnőtt inkontinencia-termékeket és menstruációs termékeket; a Bounty, Charmin és Puffs márkák alatt pedig papírtörlőket, papírzsebkendőket és toalettpapírokat kínál. Termékeit diszkontáruházakon, közösségi e-kereskedelmi csatornákon, élelmiszerboltokon és szakosodott szépségápolási üzleteken, tagsági áruházakon, gyógyszertárakon és áruházakon, forgalmazókon, nagykereskedőkön, repülőtéri vámmentes és nagy forgalmú üzleteken, elektronikai üzleteken, szakmai csatornákon keresztül, valamint közvetlenül a fogyasztóknak értékesíti. A vállalatot 1837-ben alapították, székhelye az ohiói Cincinnatiban található. — gépi fordítás
Tőzsdék és tickerek
| Tőzsde | Ticker | Pénznem | Ár | Típus |
|---|---|---|---|---|
| közönséges részvény | ||||
| US USA Stocks | PG elsődleges | USD | 162.06 -0.92% | közönséges részvény |
| LSE London Stock Exchange | 0NOF IOB | USD | 155.75 +1.67% | közönséges részvény |
| MI Borsa Italiana (Milan) | 1PG másodlagos | EUR | 149.6 +3.17% | közönséges részvény |
| MX Mexican Stock Exchange | PG másodlagos | MXN | 3 059.5701 +1.34% | közönséges részvény |
| VI Vienna Stock Exchange | PG másodlagos | EUR | 145.96 +2.40% | közönséges részvény |
| XETRA Xetra | PRG másodlagos | EUR | 139.8 +2.40% | közönséges részvény |
| letéti jegy | ||||
| BA Buenos Aires Stock Exchange | PG | ARS | 15 630 -0.38% | letéti jegy |
| BK Stock Exchange of Thailand | PNG80 | THB | 4.9 +1.24% | letéti jegy |
| SA B3 Sao Paulo | PGCO34 | BRL | 51.98 -4.08% | letéti jegy |
Osztalékok
Procter & Gamble Company (PG) negyedévente fizet osztalékot. Évente (12 hónap a legutóbbi bejelentett kifizetéssel bezárólag): részvényenként 3.8542 EUR (kifizetések: 4). Ez a jelenlegi részvényárfolyam körülbelül 2.64%-a. A kifizetési előzmények alapján a következő ex-dividend időpont várhatóan 22.01.2027 körül lesz. Megszakítás nélküli osztaléktörténet: 56 év.
Közönséges részvények
| Ex-nap | Kifizetés | Összeg | % | Típus | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-10-23 | — | 0.9749 EUR | 0.7/2.7 % | negyedéves | VI:PG |
| 2026-07-24 | — | 0.9692 EUR | 0.7/2.9 % | negyedéves | VI:PG |
| 2026-04-24 | — | 0.9692 EUR | 0.8/3.1 % | negyedéves | VI:PG |
| 2026-01-23 | — | 0.9410 EUR | 0.8/3.0 % | negyedéves | VI:PG |
| 2025-10-24 | — | 0.9410 EUR | 0.7/2.8 % | negyedéves | VI:PG |
| 2025-07-18 | — | 0.9410 EUR | 0.7/2.8 % | negyedéves | VI:PG |
| 2025-04-22 | — | 0.9410 EUR | 0.6/2.4 % | negyedéves | VI:PG |
| 2025-01-24 | — | 0.8962 EUR | 0.6/2.2 % | negyedéves | VI:PG |
| 2024-10-18 | — | 0.8962 EUR | 0.6/2.2 % | negyedéves | VI:PG |
| 2024-07-19 | — | 0.8962 EUR | 0.6/2.2 % | negyedéves | VI:PG |
| 2024-04-18 | — | 0.8962 EUR | 0.6/2.3 % | negyedéves | VI:PG |
| 2024-01-18 | — | 0.8376 EUR | 0.6/2.4 % | negyedéves | VI:PG |
| 2023-10-19 | — | 0.8376 EUR | 0.6/2.4 % | negyedéves | VI:PG |
| 2023-07-20 | — | 0.8376 EUR | 0.6/2.5 % | negyedéves | VI:PG |
| 2023-04-20 | — | 0.8376 EUR | 0.6/2.4 % | negyedéves | VI:PG |
| 2023-01-19 | — | 0.8132 EUR | 0.6/2.4 % | negyedéves | VI:PG |
| 2022-10-20 | — | 0.8132 EUR | 0.6/2.4 % | negyedéves | VI:PG |
| 2022-07-21 | — | 0.8132 EUR | 0.6/1.7 % | negyedéves | VI:PG |
| 2022-04-21 | — | 0.8132 EUR | 0.5/1.1 % | negyedéves | VI:PG |
| 2022-01-20 | — | 0.7745 EUR | 0.5/0.5 % | negyedéves | VI:PG |
Letéti igazolások
| Ex-nap | Kifizetés | Összeg | % | Típus | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-07-23 | — | 0.283211 BRL | 0.5/2.1 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2026-04-23 | — | 0.272598 BRL | 0.5/2.1 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2026-01-22 | — | 0.276427 BRL | 0.5/2.8 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2025-10-23 | — | 0.281928 BRL | 0.5/2.2 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2025-07-17 | — | 0.286123 BRL | 0.6/2.8 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2025-04-16 | — | 0.30076 BRL | 0.6/2.7 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2025-01-23 | — | 0.28726 BRL | 0.6/2.1 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2024-10-17 | — | 0.289857 BRL | 0.6/2.5 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2024-07-18 | — | 0.274905 BRL | 0.5/2.6 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2024-04-18 | — | 0.257986 BRL | 0.5/2.7 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2024-01-18 | — | 0.234027 BRL | 0.5/2.8 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2023-10-19 | — | 0.228449 BRL | 0.4/3.0 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2023-07-20 | — | 0.334399 BRL | 0.6/3.2 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2023-04-19 | — | 0.330031 BRL | 0.6/3.2 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2023-01-19 | — | 0.342005 BRL | 0.7/3.2 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2022-10-20 | — | 0.347041 BRL | 0.7/≈2.6 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2022-07-21 | — | 0.334881 BRL | 0.6/≈1.9 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2022-04-20 | — | 0.324032 BRL | 0.6/≈1.2 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2022-01-20 | — | 0.320733 BRL | 0.6/≈0.6 % | szokásos | SA:PGCO34 |
| 2026-07-24 | — | 0.03629 THB | 0.7/≈0.7 % | szokásos | BK:PNG80 |
E heti hírek
A vállalat befektetői weboldalának sajtóközleményei, naponta frissítve. A linkek a cég weboldalára vezetnek. A címek eredeti nyelven vannak, ahogy a cég honlapján is szerepel.
Legnagyobb tulajdonosok
| Tulajdonos | Részesedés | Részvények | Jelentés dátuma |
|---|---|---|---|
| BlackRock | 8.18% | 190 M | 2026-06-30 |
| Vanguard Capital Managem… | 6.55% | 152.11 M | 2026-06-30 |
| State Street Corporation | 4.4% | 102.22 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 3.18% | 73.92 M | 2026-06-30 |
| Geode Capital Management… | 2.86% | 66.46 M | 2026-06-30 |
| Vanguard Portfolio Manag… | 2.73% | 63.39 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.6% | 60.34 M | 2026-06-30 |
| Charles Schwab Investmen… | 2.03% | 47.24 M | 2026-06-30 |
| Morgan Stanley | 2.03% | 47.16 M | 2026-06-30 |
| NORGES BANK | 1.37% | 31.83 M | 2026-06-30 |
| iShares Trust-iShares Co… | 1.35% | 31.42 M | 2026-07-31 |
| Fidelity Concord Street… | 1.3% | 30.11 M | 2026-07-31 |
| FMR, LLC | 1.26% | 29.3 M | 2026-06-30 |
| Price (T.Rowe) Associate… | 1.24% | 28.91 M | 2026-06-30 |
| SPDR S&P 500 ETF TRUST-S… | 1.23% | 28.48 M | 2026-08-31 |
| SCHWAB STRATEGIC TRUST-S… | 1.01% | 23.45 M | 2026-05-31 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 0.95% | 22.17 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD SPECIALIZED FUN… | 0.56% | 13.05 M | 2026-04-30 |
| VANGUARD INSTITUTIONAL I… | 0.54% | 12.64 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD WHITEHALL FUNDS… | 0.4% | 9.26 M | 2026-04-30 |
| MOELLER JON R (Officer a… | ≈0.02% | 379 808 | 2026-02-12 |
| PRITCHARD MARC S (Office… | ≈0.01% | 241 587 | 2026-08-19 |
| JEJURIKAR SHAILESH (Chie… | ≈0% | 98 660 | 2026-08-20 |
| DAVIS JENNIFER L (Office… | ≈0% | 77 303 | 2025-12-03 |
| SCHULTEN ANDRE (Chief Fi… | ≈0% | 70 510 | 2026-08-20 |
| AGUILAR MOSES VICTOR JAV… | ≈0% | 57 415 | 2026-08-20 |
| RAMAN SUNDAR G. (Officer… | ≈0% | 56 890 | 2026-08-21 |
| WOERTZ PATRICIA A (Direc… | ≈0% | 51 548 | 2025-10-14 |
| LUNDGREN TERRY J (Direct… | ≈0% | 43 958 | 2025-10-14 |
| GAMA PAUL (Officer) | ≈0% | 42 005 | 2026-08-20 |
| The Vanguard Group | — | — | — |
