PulteGroup Inc
USUSDPulteGroup Inc (US:PHM) — Homebuilding. A tőzsdék száma, ahol a vállalat részvényeivel kereskednek: 3. Ezen az oldalon — ár és grafikon, osztalékok, legnagyobb részvénytulajdonosok és a részvények számának alakulása.
A cégről
- Weboldal
- pulte.com
- Szektor
- Consumer Discretionary · Homebuilding
- Székhely
- Atlanta, United States
- Vezetés
- Ryan R. Marshall
- Alkalmazottak
- 6 506
- Alapítva
- 1950
- IPO
- 1983-06-29
- Forgalomban lévő részvények
- Közkézhányad
- 186 M
- Piaci kapitalizáció
- 22.04 Mrd USD
- Bennfentesek
- 0.67%
- Intézményi befektetők
- 97.79%
- Iparág (SIC)
- Operative Builders
- ISIN
- US7458671010
- P/EP/E (ár/nyereség) — hány évnyi vállalati nyereségért fizet egy részvényért. Számított érték: aktuális ár ÷ az elmúlt 12 hónapban elért egy részvényre jutó nettó nyereség. Az alacsonyabb érték a nyereséghez viszonyítva olcsóbbat jelent. Nem kerül kiszámításra, ha a vállalat veszteséget könyvel el (—).
- 14.5
- EPSEPS (Earnings Per Share) — the company's net profit over the last 12 months divided by the number of its shares, in the currency of this listing. A negative value (red) means a loss. P/E is the share price divided by EPS.
- 9.36 USD
- |P/B (price to book) — share price ÷ shareholders' equity per share from the latest balance sheet. Graham — as Benjamin Graham counted it: equity without goodwill, other intangible assets and preferred stock, that is tangible book value. He considered up to 1.5 acceptable for a defensive investor (green), or a product P/E × P/B up to 22.5. With negative tangible equity, Graham's P/B is not calculated.
- 1.911.92
- Graham numberGraham number — the highest price Benjamin Graham considered reasonable for a defensive investor: √(22.5 × EPS × tangible book value per share), where 22.5 = P/E 15 × P/B 1.5. A price below it (green) passes both of his limits at once. Not calculated with a loss or negative tangible equity.
- 122 USD price 11% above
- Kifizetési arányKifizetési arány (payout ratio) — a nettó nyereség mekkora részét fizeti ki a vállalat osztalékként. Számítás: az elmúlt 12 hónapban kifizetett osztalék ÷ ugyanezen 12 hónap nettó nyeresége × 100%. 60%-ig — van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — az osztalékot csökkentés fenyegeti. «Veszteség» — a vállalat nyereség nélkül fizet.
- 10.8%
- FCFFCF (Szabad Pénzáramlás) — a vállalatnak maradt pénz az üzemeltetési költségek és berendezésbe történő befektetés után; az osztalék a legbiztonságosabb, ha belőle fizetik. Kiszámítva: működési pénzáram − tőkeberuházás, az elmúlt 12 hónapban, a jelentési pénzért.
- 1.30 Mrd USD
- Kifizetés / FCFA szabad cash flow (FCF) osztalékként kifizetett része: 12 hónap alatt kifizetett osztalék ÷ FCF × 100%. 60%-ig — bőven van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — kockázatos. 100% felett — többet fizetett ki, mint amennyi szabad cash flow-t termelt: a különbséget készpénztartalékból, új hitelből vagy új részvényekből fedezték, ami nem tarthat sokáig.
- 15%
- AdósságAdósság — a vállalat összes hitele és kötvénye a legutóbbi jelentés szerint (rövid és hosszú lejáratú), a beszámoló pénznemében. Alatta — hány év alatt tudná a vállalat a nettó adósságát (adósság mínusz pénzeszközök) visszafizetni szabad cash flow-jából: nettó adósság ÷ FCF. 3 évig — jó, 3–6 — mérsékelt, 6 felett — sok. «Nettó készpénz» — a nettó adósság negatív.
- 3.59 Mrd USD1.7 év FCF
- OsztaléktörténetOsztaléktörténet — hány éve fizet a vállalat egymás után osztalékot 18 hónapnál hosszabb szünet nélkül. A megszakítatlan lánc legkorábbi kifizetésétől máig számítjuk. «+» — az adatok 1970-től indulnak, így a valódi sorozat még hosszabb is lehet. Minél hosszabb a sorozat, annál valószínűbb, hogy a vállalat válságokban is fizet.
- 13 év
- Nyereség, FCF és kifizetett osztalék — a 30.09.2026-ig tartó 12 hónapra (a cég legutóbbi jelentése).
- Nettó eredmény
- NAVNAV — a mérleg szerinti nettó eszközérték: a vállalat eszközei mínusz a kötelezettségei, a vállalat részvényeseire jutó rész (a leányvállalatokban lévő más tulajdonosi részesedések nélkül). Egy részvényre vetítve látható, a P/NAV mutatóval együtt — hányszorosa a részvényárfolyam az egy részvényre jutó NAV-nak (1 alatt — a részvény olcsóbb, mint a mérleg szerinti nettó eszközei). Kattintson, hogy lássa, miből áll a NAV, és hogyan változott.
Leírás
A PulteGroup, Inc. leányvállalatain keresztül lakóingatlan-építéssel foglalkozik az Egyesült Államokban. A vállalat telkek megvásárlásával és fejlesztésével foglalkozik, elsősorban lakóingatlanok céljára, valamint lakások építésével. Értékesíti az egycsaládos, különálló házakat, illetve a táraházakat, ikerházakat, társasházi lakásokat és duplex lakásokat, többek között a Centex, Pulte Homes, Del Webb, DiVosta Homes és John Wieland Homes and Neighborhoods márkanevek alatt. Emellett jelzálog-hitelezési, ingatlan-nyilvántartási (title) és biztosításközvetítési tevékenységet is végez. A PulteGroup, Inc.-t 1950-ben alapították, székhelye az Atlanta-beli Georgia államban található. — gépi fordítás
Tőzsdék és tickerek
Osztalékok
PulteGroup Inc (PHM) negyedévente fizet osztalékot. Évente (12 hónap a legutóbbi bejelentett kifizetéssel bezárólag): részvényenként 1.04 USD (kifizetések: 4). Ez a jelenlegi részvényárfolyam körülbelül 0.76%-a. A kifizetési előzmények alapján a következő ex-dividend időpont várhatóan 15.12.2026 körül lesz. Megszakítás nélküli osztaléktörténet: 13 év.
Közönséges részvények
| Ex-nap | Kifizetés | Összeg | % | Típus | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-15 | 2026-10-02 | 0.2600 USD | 0.2/0.9 % | negyedéves | US:PHM |
| 2026-06-16 | 2026-07-02 | 0.2600 USD | 0.2/0.8 % | negyedéves | US:PHM |
| 2026-03-17 | 2026-04-02 | 0.2600 USD | 0.2/0.8 % | negyedéves | US:PHM |
| 2025-12-16 | 2026-01-06 | 0.2600 USD | 0.2/0.7 % | negyedéves | US:PHM |
| 2025-09-16 | 2025-10-02 | 0.2200 USD | 0.2/0.7 % | negyedéves | US:PHM |
| 2025-06-17 | 2025-07-02 | 0.2200 USD | 0.2/0.8 % | negyedéves | US:PHM |
| 2025-03-18 | 2025-04-02 | 0.2200 USD | 0.2/0.8 % | negyedéves | US:PHM |
| 2024-12-17 | 2025-01-03 | 0.2200 USD | 0.2/0.7 % | negyedéves | US:PHM |
| 2024-09-17 | 2024-10-02 | 0.2000 USD | 0.1/0.6 % | negyedéves | US:PHM |
| 2024-06-18 | 2024-07-02 | 0.2000 USD | 0.1/≈0.6 % | negyedéves | US:PHM |
| 2024-03-14 | 2024-04-02 | 0.2000 USD | 0.1/≈0.6 % | negyedéves | US:PHM |
| 2023-12-18 | 2024-01-03 | 0.2000 USD | 0.1/≈0.6 % | negyedéves | US:PHM |
Letéti igazolások
| Ex-nap | Kifizetés | Összeg | % | Típus | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-14 | — | 0.933169 BRL | 0.2/0.8 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2026-06-15 | — | 0.941141 BRL | 0.2/0.7 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2026-03-16 | — | 0.937765 BRL | 0.2/0.7 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2025-12-15 | — | 0.980505 BRL | 0.2/0.7 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2025-09-15 | — | 0.823768 BRL | 0.1/0.7 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2025-06-16 | — | 0.834724 BRL | 0.1/0.7 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2025-03-17 | — | 0.863324 BRL | 0.1/0.6 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2024-12-16 | — | 0.941161 BRL | 0.2/0.6 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2024-09-16 | — | 0.767814 BRL | 0.1/0.5 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2024-06-17 | — | 0.781999 BRL | 0.1/0.6 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2024-03-14 | — | 0.710062 BRL | 0.1/0.6 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2023-12-18 | — | 0.688567 BRL | 0.1/0.5 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2023-09-15 | — | 0.577024 BRL | 0.1/0.6 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2023-06-19 | — | 0.783552 BRL | 0.1/0.5 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2023-03-17 | — | 0.807056 BRL | 0.1/0.5 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2022-12-13 | — | 0.871248 BRL | 0.1/0.7 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2022-09-21 | — | 0.78207 BRL | 0.1/≈0.5 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2022-06-09 | — | 0.814725 BRL | 0.1/≈0.4 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2022-03-14 | — | 0.70443 BRL | 0.1/≈0.3 % | szokásos | SA:P1HM34 |
| 2021-12-14 | — | 0.84933 BRL | 0.1/≈0.1 % | szokásos | SA:P1HM34 |
Legnagyobb tulajdonosok
| Tulajdonos | Részesedés | Részvények | Jelentés dátuma |
|---|---|---|---|
| Blackrock Inc. | 9.99% | 18.73 M | 2026-06-30 |
| Franklin Resources, Inc. | 8.3% | 15.56 M | 2026-06-30 |
| Vanguard Capital Managem… | 6.65% | 12.46 M | 2026-06-30 |
| State Street Corporation | 4.89% | 9.17 M | 2026-06-30 |
| Vanguard Portfolio Manag… | 4.35% | 8.16 M | 2026-06-30 |
| PUTNAM LARGE CAP VALUE F… | 3.84% | 7.2 M | 2026-07-31 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 3.23% | 6.05 M | 2026-06-30 |
| FMR, LLC | 3.22% | 6.04 M | 2026-06-30 |
| Greenhaven Associates, I… | 2.91% | 5.46 M | 2026-06-30 |
| Geode Capital Management… | 2.81% | 5.27 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.63% | 4.93 M | 2026-06-30 |
| NORGES BANK | 2.32% | 4.34 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.2% | 4.13 M | 2026-06-30 |
| Price (T.Rowe) Associate… | 1.91% | 3.58 M | 2026-06-30 |
| iShares Trust-iShares Co… | 1.35% | 2.54 M | 2026-08-31 |
| Fidelity Concord Street… | 1.31% | 2.46 M | 2026-07-31 |
| First TRT Exch-Trd Fd. V… | 1.31% | 2.45 M | 2026-08-31 |
| SPDR S&P 500 ETF TRUST-S… | 1.24% | 2.33 M | 2026-08-31 |
| iShares Trust-iShares U.… | 1.03% | 1.93 M | 2026-08-31 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 0.97% | 1.81 M | 2026-06-30 |
| MARSHALL RYAN R (Chief E… | ≈0.35% | 655 642 | 2026-02-05 |
| O SHAUGHNESSY ROBERT T (… | ≈0.04% | 79 319 | 2026-02-04 |
| HAWAUX ANDRE J (Director… | ≈0.04% | 75 326 | 2026-04-29 |
| SHELDON TODD N (General… | ≈0.04% | 69 753 | 2026-02-06 |
| ANDERSON BRIAN P (Direct… | ≈0.03% | 58 449 | 2025-04-30 |
| OSSOWSKI JAMES L (Chief… | ≈0.03% | 51 626 | 2026-02-04 |
| KOART MATTHEW WILLIAM (C… | ≈0.01% | 28 100 | 2026-05-27 |
| HENRY KEVIN A (Officer) | ≈0.01% | 14 673 | 2026-02-24 |
| GRISE CHERYL W (Director… | ≈0.01% | 12 410 | 2026-04-29 |
| BLAIR BRYCE (Director) | — | — | 2026-07-30 |
