PPG Industries In…
USUSDPPG Industries Inc (US:PPG) — Paints/Coatings. A tőzsdék száma, ahol a vállalat részvényeivel kereskednek: 4. Ezen az oldalon — ár és grafikon, osztalékok, legnagyobb részvénytulajdonosok és a részvények számának alakulása.
A cégről
- Weboldal
- ppg.com
- Befektetői kapcsolatok
- ppg.com/en-US/about-ppg/investor-relations
- Szektor
- Basic Materials · Paints/Coatings
- Székhely
- Pittsburgh, United States
- Vezetés
- Timothy M. Knavish
- Legfrissebb jelentések
- Alkalmazottak
- 43 500
- Alapítva
- 1883
- IPO
- 1945-12-17
- Forgalomban lévő részvények
- Közkézhányad
- 221.82 M
- Piaci kapitalizáció
- 25.22 Mrd USD
- Bennfentesek
- 0.11%
- Intézményi befektetők
- 94.14%
- Iparág (SIC)
- Paints, Varnishes, Lacquers, Enamels & Allied Prods
- Jogi forma
- 3JTE
- ISIN
- US6935061076
- LEI
- 549300BKPEP01R3V6C59
- P/EP/E (ár/nyereség) — hány évnyi vállalati nyereségért fizet egy részvényért. Számított érték: aktuális ár ÷ az elmúlt 12 hónapban elért egy részvényre jutó nettó nyereség. Az alacsonyabb érték a nyereséghez viszonyítva olcsóbbat jelent. Nem kerül kiszámításra, ha a vállalat veszteséget könyvel el (—).
- 17.0
- P/BA P/B (ár-könyv érték arány) a piaci kapitalizáció osztva az utolsó mérleg szerinti saját tőkével (eszközök mínusz kötelezettségek, kisebbségi részesedés nélkül). 1 alatt a vállalatot könyv szerinti saját tőkéjénél alacsonyabban értékelik. A bankok és biztosítók általában 1 körül kereskednek, az eszközszegény vállalatok lényegesen magasabban. A negatív saját tőkéjű vállalatoknak nincs P/B-jük.
- 3.25
- Kifizetési arányKifizetési arány (payout ratio) — a nettó nyereség mekkora részét fizeti ki a vállalat osztalékként. Számítás: az elmúlt 12 hónapban kifizetett osztalék ÷ ugyanezen 12 hónap nettó nyeresége × 100%. 60%-ig — van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — az osztalékot csökkentés fenyegeti. «Veszteség» — a vállalat nyereség nélkül fizet.
- 40.3%
- FCFFCF (Szabad Pénzáramlás) — a vállalatnak maradt pénz az üzemeltetési költségek és berendezésbe történő befektetés után; az osztalék a legbiztonságosabb, ha belőle fizetik. Kiszámítva: működési pénzáram − tőkeberuházás, az elmúlt 12 hónapban, a jelentési pénzért.
- 1.28 Mrd USD
- Kifizetés / FCFA szabad cash flow (FCF) osztalékként kifizetett része: 12 hónap alatt kifizetett osztalék ÷ FCF × 100%. 60%-ig — bőven van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — kockázatos. 100% felett — többet fizetett ki, mint amennyi szabad cash flow-t termelt: a különbséget készpénztartalékból, új hitelből vagy új részvényekből fedezték, ami nem tarthat sokáig.
- 49%
- AdósságAdósság — a vállalat összes hitele és kötvénye a legutóbbi jelentés szerint (rövid és hosszú lejáratú), a beszámoló pénznemében. Alatta — hány év alatt tudná a vállalat a nettó adósságát (adósság mínusz pénzeszközök) visszafizetni szabad cash flow-jából: nettó adósság ÷ FCF. 3 évig — jó, 3–6 — mérsékelt, 6 felett — sok. «Nettó készpénz» — a nettó adósság negatív.
- 6.84 Mrd USD4.1 év FCF
- OsztaléktörténetOsztaléktörténet — hány éve fizet a vállalat egymás után osztalékot 18 hónapnál hosszabb szünet nélkül. A megszakítatlan lánc legkorábbi kifizetésétől máig számítjuk. «+» — az adatok 1970-től indulnak, így a valódi sorozat még hosszabb is lehet. Minél hosszabb a sorozat, annál valószínűbb, hogy a vállalat válságokban is fizet.
- 43 év
- Nyereség, FCF és kifizetett osztalék — a 30.09.2026-ig tartó 12 hónapra (a cég legutóbbi jelentése).
- Nettó eredmény
- NAVNAV — a mérleg szerinti nettó eszközérték: a vállalat eszközei mínusz a kötelezettségei, a vállalat részvényeseire jutó rész (a leányvállalatokban lévő más tulajdonosi részesedések nélkül). Egy részvényre vetítve látható, a P/NAV mutatóval együtt — hányszorosa a részvényárfolyam az egy részvényre jutó NAV-nak (1 alatt — a részvény olcsóbb, mint a mérleg szerinti nettó eszközei). Kattintson, hogy lássa, miből áll a NAV, és hogyan változott.
Leírás
A PPG-nél (NYSE: PPG) minden nap azon dolgozunk, hogy kifejlesszük és szállítsuk azokat a festékeket, bevonatokat és speciális anyagokat, amelyekben ügyfeleink 140 éve megbíznak. Elkötelezettséggel és kreativitással megoldjuk ügyfeleink legnagyobb kihívásait, szorosan együttműködve találjuk meg a helyes utat előre. Pittsburghben található központunkkal több mint 50 országban működünk és innoválunk, és 2025-ben 15,9 milliárd dolláros nettó árbevételt jelentettünk. Ügyfeleinket a kivitelezés, a fogyasztási cikkek, az ipari és a szállítási piacokon, valamint a pótalkatrészek piacán szolgáljuk ki. — A cég honlapjáról
Tőzsdék és tickerek
| Tőzsde | Ticker | Pénznem | Ár | Típus |
|---|---|---|---|---|
| közönséges részvény | ||||
| US USA Stocks | PPG elsődleges | USD | 121.24 -2.92% | közönséges részvény |
| LSE London Stock Exchange | 0KEI IOB | USD | 104.34 +0.00% | közönséges részvény |
| MX Mexican Stock Exchange | PPG másodlagos | MXN | 1 927.53 +0.00% | közönséges részvény |
| VI Vienna Stock Exchange | PPG másodlagos | EUR | 109.25 -1.89% | közönséges részvény |
| letéti jegy | ||||
| SA B3 Sao Paulo | P1PG34 | BRL | 268.38 +0.00% | letéti jegy |
Osztalékok
PPG Industries Inc (PPG) negyedévente fizet osztalékot. Évente (12 hónap a legutóbbi bejelentett kifizetéssel bezárólag): részvényenként 2.9 USD (kifizetések: 4). Ez a jelenlegi részvényárfolyam körülbelül 2.39%-a. A következő ex-dividend időpont 10.11.2026: részvényenként 0.74 USD, kifizetés: 11.12.2026. Megszakítás nélküli osztaléktörténet: 43 év.
Közönséges részvények
| Ex-nap | Kifizetés | Összeg | % | Típus | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-11-10 bejelentve | 2026-12-11 | 0.7400 USD | 0.6/2.4 % | negyedéves | US:PPG |
| 2026-08-10 | 2026-09-11 | 0.7400 USD | 0.6/2.4 % | negyedéves | US:PPG |
| 2026-05-11 | 2026-06-12 | 0.7100 USD | 0.6/2.6 % | negyedéves | US:PPG |
| 2026-02-20 | 2026-03-12 | 0.7100 USD | 0.6/2.3 % | negyedéves | US:PPG |
| 2025-11-10 | 2025-12-12 | 0.7100 USD | 0.7/2.9 % | negyedéves | US:PPG |
| 2025-08-11 | 2025-09-12 | 0.7100 USD | 0.7/2.6 % | negyedéves | US:PPG |
| 2025-05-12 | 2025-06-12 | 0.6800 USD | 0.6/2.5 % | negyedéves | US:PPG |
| 2025-02-21 | 2025-03-12 | 0.6800 USD | 0.6/2.3 % | negyedéves | US:PPG |
| 2024-11-12 | 2024-12-12 | 0.6800 USD | 0.5/2.1 % | negyedéves | US:PPG |
| 2024-08-12 | 2024-09-12 | 0.6800 USD | 0.6/2.2 % | negyedéves | US:PPG |
| 2024-05-09 | 2024-06-12 | 0.6500 USD | 0.5/≈2.1 % | negyedéves | US:PPG |
| 2024-02-15 | 2024-03-12 | 0.6500 USD | 0.5/≈2.1 % | negyedéves | US:PPG |
| 2023-11-09 | 2023-12-12 | 0.6500 USD | 0.5/≈2.1 % | negyedéves | US:PPG |
Letéti igazolások
| Ex-nap | Kifizetés | Összeg | % | Típus | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-08-07 | — | 1.338833 BRL | 0.5/2.4 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2026-05-08 | — | 1.253163 BRL | 0.5/2.4 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2026-02-19 | — | 1.305604 BRL | 0.5/2.5 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2025-11-07 | — | 1.34 BRL | 0.5/2.5 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2025-08-08 | — | 1.32209 BRL | 0.5/2.5 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2025-05-09 | — | 1.324353 BRL | 0.5/2.0 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2025-02-20 | — | 1.38322 BRL | 0.5/2.0 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2024-11-11 | — | 1.437375 BRL | 0.5/1.9 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2024-08-09 | — | 1.325875 BRL | 0.5/1.8 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2024-05-09 | — | 1.227439 BRL | 0.5/1.7 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2024-02-15 | — | 1.132879 BRL | 0.4/2.4 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2023-11-09 | — | 1.127681 BRL | 0.4/2.0 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2023-08-09 | — | 1.118527 BRL | 0.4/2.2 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2023-05-09 | — | 1.504368 BRL | 0.6/2.4 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2023-02-16 | — | 1.624214 BRL | 0.6/2.9 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2022-11-09 | — | 1.632553 BRL | 0.6/2.3 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2022-08-09 | — | 1.605428 BRL | 0.6/≈2.3 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2022-05-09 | — | 1.504412 BRL | 0.6/≈1.7 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2022-02-17 | — | 1.49391 BRL | 0.6/≈1.2 % | szokásos | SA:P1PG34 |
| 2021-11-09 | — | 1.662355 BRL | 0.6/≈0.6 % | szokásos | SA:P1PG34 |
Legnagyobb tulajdonosok
| Tulajdonos | Részesedés | Részvények | Jelentés dátuma |
|---|---|---|---|
| Blackrock Inc. | 10.59% | 23.55 M | 2026-06-30 |
| Vanguard Capital Managem… | 6.54% | 14.55 M | 2026-06-30 |
| State Street Corporation | 6.24% | 13.87 M | 2026-06-30 |
| Vanguard Portfolio Manag… | 5.77% | 12.83 M | 2026-06-30 |
| Wellington Management Gr… | 3.87% | 8.61 M | 2026-06-30 |
| Franklin Resources, Inc. | 3.55% | 7.88 M | 2026-06-30 |
| Pzena Investment Managem… | 3.51% | 7.81 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 3.18% | 7.08 M | 2026-06-30 |
| First Eagle Investment M… | 2.93% | 6.51 M | 2026-06-30 |
| Hotchkis & Wiley Capital… | 2.85% | 6.33 M | 2026-06-30 |
| Geode Capital Management… | 2.74% | 6.08 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.6% | 5.77 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.17% | 4.83 M | 2026-06-30 |
| First Eagle Funds-First… | 2.08% | 4.63 M | 2026-07-31 |
| VANGUARD FENWAY FUNDS-Va… | 1.86% | 4.14 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD WINDSOR FUNDS-V… | 1.6% | 3.55 M | 2026-07-31 |
| iShares Trust-iShares Co… | 1.34% | 2.97 M | 2026-08-31 |
| Fidelity Concord Street… | 1.3% | 2.88 M | 2026-07-31 |
| SPDR S&P 500 ETF TRUST-S… | 1.23% | 2.73 M | 2026-08-31 |
| SELECT SECTOR SPDR TRUST… | 1.16% | 2.58 M | 2026-08-31 |
| KNAVISH TIMOTHY M (Chief… | ≈0.03% | 62 293 | 2026-02-18 |
| RICHENHAGEN MARTIN H. (D… | ≈0.01% | 31 842 | 2025-04-16 |
| FOULKES ANNE M. (Officer… | ≈0.01% | 22 153 | 2026-02-20 |
| ERICSON AMY R (Officer) | ≈0.01% | 20 278 | 2026-02-18 |
| BERGSTROM KARL HENRIK (O… | ≈0.01% | 14 707 | 2026-02-18 |
| BRAUN KEVIN D. (Officer) | ≈0.01% | 12 725 | 2026-02-18 |
| HAGERTY CHANCEY E. (Offi… | ≈0.01% | 12 331 | 2026-02-18 |
| SMITH CATHY R (Director) | ≈0% | 9 495 | 2026-04-15 |
| GETTE JOSEPH R. (General… | ≈0% | 8 380 | 2026-02-18 |
| MORALES VINCENT J (Chief… | ≈0% | 5 918 | 2026-02-18 |
