Universal Health…
USUSDUniversal Health Services Inc (US:UHS) — Hospital/Nursing Management. A tőzsdék száma, ahol a vállalat részvényeivel kereskednek: 2. Ezen az oldalon — ár és grafikon, osztalékok, legnagyobb részvénytulajdonosok és a részvények számának alakulása.
A cégről
- Weboldal
- uhsinc.com
- Szektor
- Health Care · Hospital/Nursing Management
- Székhely
- King of Prussia, United States
- Vezetés
- Alkalmazottak
- 102 000
- Alapítva
- 1978
- IPO
- 1981-07-10
- Forgalomban lévő részvények
- 51.69 M
- Közkézhányad
- 48.74 M
- Piaci kapitalizáció
- 10.41 Mrd USD
- Bennfentesek
- 4.98%
- Intézményi befektetők
- 103.36%
- Iparág (SIC)
- Services-General Medical & Surgical Hospitals, NEC
- ISIN
- US9139031002
- LEI
- 549300YGMGQDO0NMJD09
- P/EP/E (ár/nyereség) — hány évnyi vállalati nyereségért fizet egy részvényért. Számított érték: aktuális ár ÷ az elmúlt 12 hónapban elért egy részvényre jutó nettó nyereség. Az alacsonyabb érték a nyereséghez viszonyítva olcsóbbat jelent. Nem kerül kiszámításra, ha a vállalat veszteséget könyvel el (—).
- 8.3
- EPSEPS (részvényenkénti eredmény) — a vállalat nettó nyeresége az elmúlt 12 hónapban a részvények számával osztva a tőzsdén lévő pénznemben. A negatív érték (piros) veszteséget jelent. P/E a részvényárfolyam osztva EPS-vel.
- 23.89 USD
- |P/B (árfolyam a könyveléshez) — részvényár ÷ részvényesek részvényenkénti részesedése a legfrissebb mérleg alapján. Graham — ahogy Benjamin Graham számolta: jóindulat nélküli részvény, egyéb immateriális eszközök és preferenciás részvény, vagyis kézzelfogható könyvelési érték. Ő legfeljebb 1,5 százalékot elfogadhatónak tartott egy védekező befektető számára (zöld), vagy egy termék P/E-× P/B 22,5-ig. Negatív kézzelfogható tőke esetén Graham P/B-je nem számít ki.
- 1.372.91
- Graham-számGraham-szám — a legmagasabb ár, amelyet Benjamin Graham egy védelmi befektető számára ésszerűnek tartott: √(22,5 × EPS × kézzelfogható könyvelési érték részvényenként), ahol 22,5 = P/E 15 × P/B 1,5. Egy alatta lévő ár (zöld) egyszerre haladja át mindkét határát. Nem veszteség vagy negatív kézzelfogható tőke esetén számítják ki.
- 192 USD ár 3.7%-kal magasabb
- Kifizetési arányKifizetési arány (payout ratio) — a nettó nyereség mekkora részét fizeti ki a vállalat osztalékként. Számítás: az elmúlt 12 hónapban kifizetett osztalék ÷ ugyanezen 12 hónap nettó nyeresége × 100%. 60%-ig — van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — az osztalékot csökkentés fenyegeti. «Veszteség» — a vállalat nyereség nélkül fizet.
- 3.2%
- FCFFCF (Szabad Pénzáramlás) — a vállalatnak maradt pénz az üzemeltetési költségek és berendezésbe történő befektetés után; az osztalék a legbiztonságosabb, ha belőle fizetik. Kiszámítva: működési pénzáram − tőkeberuházás, az elmúlt 12 hónapban, a jelentési pénzért.
- 845 M USD
- Kifizetés / FCFA szabad cash flow (FCF) osztalékként kifizetett része: 12 hónap alatt kifizetett osztalék ÷ FCF × 100%. 60%-ig — bőven van tartalék, 60–90% — határeset, 90% felett — kockázatos. 100% felett — többet fizetett ki, mint amennyi szabad cash flow-t termelt: a különbséget készpénztartalékból, új hitelből vagy új részvényekből fedezték, ami nem tarthat sokáig.
- 6%
- AdósságAdósság — a vállalat összes hitele és kötvénye a legutóbbi jelentés szerint (rövid és hosszú lejáratú), a beszámoló pénznemében. Alatta — hány év alatt tudná a vállalat a nettó adósságát (adósság mínusz pénzeszközök) visszafizetni szabad cash flow-jából: nettó adósság ÷ FCF. 3 évig — jó, 3–6 — mérsékelt, 6 felett — sok. «Nettó készpénz» — a nettó adósság negatív.
- 4.90 Mrd USD5.6 év FCF
- OsztaléktörténetOsztaléktörténet — hány éve fizet a vállalat egymás után osztalékot 18 hónapnál hosszabb szünet nélkül. A megszakítatlan lánc legkorábbi kifizetésétől máig számítjuk. «+» — az adatok 1970-től indulnak, így a valódi sorozat még hosszabb is lehet. Minél hosszabb a sorozat, annál valószínűbb, hogy a vállalat válságokban is fizet.
- 23 év
- Nyereség, FCF és kifizetett osztalék — a 30.06.2026-ig tartó 12 hónapra (a cég legutóbbi jelentése).
- Nettó eredmény
- NAVNAV — a mérleg szerinti nettó eszközérték: a vállalat eszközei mínusz a kötelezettségei, a vállalat részvényeseire jutó rész (a leányvállalatokban lévő más tulajdonosi részesedések nélkül). Egy részvényre vetítve látható, a P/NAV mutatóval együtt — hányszorosa a részvényárfolyam az egy részvényre jutó NAV-nak (1 alatt — a részvény olcsóbb, mint a mérleg szerinti nettó eszközei). Kattintson, hogy lássa, miből áll a NAV, és hogyan változott.
Leírás
A Universal Health Services, Inc. leányvállalatain keresztül akut ellátást nyújtó kórházakat, valamint járóbeteg-ellátó és magatartásegészségügyi (pszichiátriai) ellátást nyújtó intézményeket birtokol és üzemeltet az Egyesült Államokban. Tevékenységét az Akut Ellátási Kórházi Szolgáltatások és a Magatartásegészségügyi Ellátási Szolgáltatások szegmensen keresztül végzi. A vállalat kórházai általános és speciális sebészeti ellátást, belgyógyászatot, szülészetet, sürgősségi ellátást, radiológiát, onkológiát, diagnosztikai és koronária-ellátást, gyermekgyógyászati, gyógyszerészeti és/vagy magatartásegészségügyi szolgáltatásokat nyújtanak. Emellett kereskedelmi egészségbiztosítási szolgáltatásokat, tőkeforrásokat, valamint különféle menedzsmentszolgáltatásokat is biztosít, többek között központi beszerzést, informatikai szolgáltatásokat, pénzügyi és ellenőrzési rendszereket, létesítménytervezést, orvostoborzást, adminisztratív személyzeti menedzsmentet, marketinget és PR-szolgáltatásokat. A Universal Health Services, Inc.-t 1978-ban alapították, székhelye a pennsylvaniai King of Prussiában található. — gépi fordítás
Osztalékok
Universal Health Services Inc (UHS) negyedévente fizet osztalékot. Évente (12 hónap a legutóbbi bejelentett kifizetéssel bezárólag): részvényenként 0.8 USD (kifizetések: 4). Ez a jelenlegi részvényárfolyam körülbelül 0.40%-a. A kifizetési előzmények alapján a következő ex-dividend időpont várhatóan 01.12.2026 körül lesz. Megszakítás nélküli osztaléktörténet: 23 év.
| Ex-nap | Kifizetés | Összeg | % | Típus | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-01 | 2026-09-15 | 0.2000 USD | 0.1/0.5 % | negyedéves | US:UHS |
| 2026-06-08 | 2026-06-18 | 0.2000 USD | 0.1/0.6 % | negyedéves | US:UHS |
| 2026-03-02 | 2026-03-16 | 0.2000 USD | 0.1/0.4 % | negyedéves | US:UHS |
| 2025-12-01 | 2025-12-15 | 0.2000 USD | 0.1/0.3 % | negyedéves | US:UHS |
| 2025-09-02 | 2025-09-16 | 0.2000 USD | 0.1/0.4 % | negyedéves | US:UHS |
| 2025-06-02 | 2025-06-16 | 0.2000 USD | 0.1/0.4 % | negyedéves | US:UHS |
| 2025-03-03 | 2025-03-17 | 0.2000 USD | 0.1/0.5 % | negyedéves | US:UHS |
| 2024-12-03 | 2024-12-17 | 0.2000 USD | 0.1/0.4 % | negyedéves | US:UHS |
| 2024-09-03 | 2024-09-17 | 0.2000 USD | 0.1/0.4 % | negyedéves | US:UHS |
| 2024-06-03 | 2024-06-17 | 0.2000 USD | 0.1/≈0.4 % | negyedéves | US:UHS |
| 2024-02-29 | 2024-03-15 | 0.2000 USD | 0.1/≈0.4 % | negyedéves | US:UHS |
| 2023-11-30 | 2023-12-15 | 0.2000 USD | 0.1/≈0.4 % | negyedéves | US:UHS |
E heti hírek
A vállalat befektetői weboldalának sajtóközleményei, naponta frissítve. A linkek a cég weboldalára vezetnek. A címek eredeti nyelven vannak, ahogy a cég honlapján is szerepel.
Legnagyobb tulajdonosok
| Tulajdonos | Részesedés | Részvények | Jelentés dátuma |
|---|---|---|---|
| First Eagle Investment M… | 8.81% | 4.55 M | 2026-06-30 |
| Blackrock Inc. | 7.85% | 4.06 M | 2026-06-30 |
| Vanguard Capital Managem… | 6.56% | 3.39 M | 2026-06-30 |
| First Eagle Funds-First… | 6.01% | 3.11 M | 2026-07-31 |
| Vanguard Portfolio Manag… | 4.74% | 2.45 M | 2026-06-30 |
| Dimensional Fund Advisor… | 4.28% | 2.21 M | 2026-06-30 |
| State Street Corporation | 4.07% | 2.1 M | 2026-06-30 |
| MILLER ALAN B (Officer,… | ≈4.03% | 2.08 M | 2026-03-26 |
| Geode Capital Management… | 3.82% | 1.97 M | 2026-06-30 |
| Pzena Investment Managem… | 3.81% | 1.97 M | 2026-06-30 |
| Invesco Ltd. | 3.77% | 1.95 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 3.11% | 1.61 M | 2026-06-30 |
| FMR, LLC | 2.74% | 1.42 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.67% | 1.38 M | 2026-06-30 |
| Invesco Exchange-Traded… | 2.53% | 1.31 M | 2026-08-31 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.25% | 1.16 M | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 1.42% | 735 441 | 2026-06-30 |
| MILLER MARC D (Chief Exe… | ≈1.38% | 716 055 | 2026-03-26 |
| iShares Trust-iShares Co… | 1.37% | 709 623 | 2026-08-31 |
| Fidelity Concord Street… | 1.33% | 689 070 | 2026-07-31 |
| SPDR S&P 500 ETF TRUST-S… | 1.26% | 652 832 | 2026-08-31 |
| MFS SERIES TRUST XI-MFS… | 1.02% | 525 085 | 2026-06-30 |
| FILTON STEVEN G. (Chief… | ≈0.59% | 305 715 | 2026-03-26 |
| PETERSON MATTHEW JAY (Of… | ≈0.06% | 31 984 | 2026-03-26 |
| SIM EDWARD H. (Officer) | ≈0.05% | 24 790 | 2026-03-26 |
| SINGER MARIA RUDERMAN (D… | ≈0.02% | 9 792 | 2026-05-20 |
| NIMETZ WARREN J. (Direct… | ≈0.02% | 9 698 | 2026-05-20 |
| MCDONNELL EILEEN C. (Dir… | ≈0.02% | 9 406 | 2026-05-20 |
| SUSSMAN ELLIOT M.D. (Dir… | ≈0.01% | 7 330 | 2026-05-20 |
| CHEN-LANGENMAYR NINA (Di… | ≈0.01% | 4 267 | 2026-05-20 |
