Merck & Co., Inc.
USUSDMerck & Co., Inc. (US:MRK) — Biotechnology: Pharmaceutical Preparations. Aantal beurzen waarop de aandelen van het bedrijf worden verhandeld: 6. Op deze pagina — koers en grafiek, dividenden, grootste aandeelhouders en historiek van het aantal aandelen.
Over het bedrijf
- Website
- merck.com
- Beleggersrelaties
- merck.com/investor-relations/
- Sector
- Health Care · Biotechnology: Pharmaceutical Preparations
- Hoofdkantoor
- RAHWAY, Germany
- Management
- Kai Beckmann
- Aankomende gebeurtenissen
- Recente rapporten
- Werknemers
- 62 136
- IPO
- 1941-01-01
- Uitstaande aandelen
- Free float
- 644.35 mln.
- Marktkapitalisatie
- 346.91 mld. USD
- Insiders
- 0%
- Institutionele beleggers
- 0.02%
- Branche (SIC)
- Pharmaceutical Preparations
- Rechtsvorm
- XSNP
- ISIN
- US58933Y1055
- LEI
- 4YV9Y5M8S0BRK1RP0397
- P/EP/E (prijs/winst) — hoeveel jaar winst van het bedrijf u betaalt voor één aandeel. Berekend: huidige koers ÷ nettowinst per aandeel over de afgelopen 12 maanden. Lager betekent goedkoper ten opzichte van de winst. Wordt niet berekend wanneer het bedrijf verlies lijdt (—).
- 148
- EPSEPS (Earnings Per Share) — the company's net profit over the last 12 months divided by the number of its shares, in the currency of this listing. A negative value (red) means a loss. P/E is the share price divided by EPS.
- 0.99 USD
- |P/B (price to book) — share price ÷ shareholders' equity per share from the latest balance sheet. Graham — as Benjamin Graham counted it: equity without goodwill, other intangible assets and preferred stock, that is tangible book value. He considered up to 1.5 acceptable for a defensive investor (green), or a product P/E × P/B up to 22.5. With negative tangible equity, Graham's P/B is not calculated.
- 8.65tangible equity is negative
- UitkeringsratioUitkeringsratio (payout ratio) — welk deel van de nettowinst het bedrijf als dividend uitkeert. Berekening: dividenden uitgekeerd in de afgelopen 12 maanden ÷ nettowinst over dezelfde 12 maanden × 100%. Tot 60% — er is ruimte, 60–90% — op het randje, boven 90% — dividend loopt risico op verlaging. «Verlies» — het bedrijf keert uit zonder winst.
- 262%
- FCFFCF (vrije kasstroom) — geld dat aan het bedrijf wordt nagelaten na operationele kosten en investeringen in apparatuur; dividenden zijn het veiligst wanneer ze daaruit worden uitbetaald. Berekend: operationele kasstroom − kapitaalinvesteringen, over de afgelopen 12 maanden, in de rapportagemunt.
- 16.1 mld. USD
- Uitkering / FCFDeel van de vrije kasstroom (FCF) dat het bedrijf als dividend uitkeerde: in 12 maanden betaalde dividenden ÷ FCF × 100%. Tot 60% — ruime marge, 60–90% — op het randje, boven 90% — riskant. Boven 100% — meer uitgekeerd dan aan vrije kasstroom verdiend: het verschil werd gedekt met kasreserves, nieuwe leningen of nieuwe aandelen, en dat kan niet lang duren.
- 52%
- SchuldSchuld — alle leningen en obligaties van het bedrijf volgens het laatste rapport (kort en lang), in de rapportagevaluta. Daaronder — in hoeveel jaar het bedrijf de nettoschuld (schuld min liquide middelen) uit zijn vrije kasstroom zou kunnen aflossen: nettoschuld ÷ FCF. Tot 3 jaar — goed, 3–6 — matig, meer dan 6 — hoog. «Netto kaspositie» — de nettoschuld is negatief.
- 51.1 mld. USD2.8 jr FCF
- DividendreeksDividendreeks — hoeveel jaar op rij het bedrijf dividend uitkeert zonder een onderbreking van meer dan 18 maanden. Geteld vanaf de vroegste uitkering in de ononderbroken reeks tot vandaag. «+» — de gegevens beginnen in 1970, dus de werkelijke reeks kan nog langer zijn. Hoe langer de reeks, hoe waarschijnlijker het bedrijf ook in crises blijft uitkeren.
- 56+ jr
- Winst, FCF en uitbetaalde dividenden — voor de 12 maanden tot 30.06.2026 (het laatste rapport van het bedrijf).
- Nettowinst
- NAVNAV — netto activa waarde per balans: de activa van het bedrijf minus de passiva, het aandeel van de aandeelhouders (zonder de belangen van andere eigenaren in dochterondernemingen). Weergegeven per aandeel, met P/NAV — hoe vaak de aandelenkoers hoger is dan NAV per aandeel (onder 1 — het aandeel kost minder dan de netto activa op de balans). Klik om te zien waar NAV uit bestaat en de geschiedenis ervan.
Beschrijving
Merck KGaA is actief als wetenschaps- en technologiebedrijf in Europa, Noord-Amerika, Latijns-Amerika, het Midden-Oosten en Afrika, en Azië-Pacific. Het segment Life Science biedt producten, oplossingen en diensten aan academische, onderzoeks- en diagnostische laboratoria, biotechbedrijven, farmaceutische bedrijven en de industriële sector: reagentia, verbruiksartikelen, apparaten, instrumenten, software en diensten voor onderzoek, productie en testen, variërend van laboratoriumwaterinstrumenten, microbiologische en biomonitoringproducten, testassays, analytische reagentia en flowcytometriekits en -instrumenten. Dit segment levert ook traditionele en nieuwe therapieën, zoals rationapparaten, chromatografiehars, eenmalig te gebruiken systemen, procueschemicaliën en hulpstoffen voor bioprocessing; contractontwikkelings-, productie- en testdiensten, die klanten ondersteunen van preklinische fasen tot commercialisering. Het segment Healthcare ontdekt, ontwikkelt, produceert en verkoopt receptgeneesmiddelen en biofarmaceutica op de therapeutische gebieden oncologie, zeldzame ziekten, neurologie en immunologie, vruchtbaarheid, cardiovasculaire aandoeningen en metabole en endocriene stoornissen. Het segment Electronics biedt geavanceerde diëlektrische en metallische materialen; fotoresist-, antireflectiecoating- en materiaallithografieproducten; schone en selectieve etschemie; materialen voor chemisch-mechanische planarisatie; hoogzuivere gassen voor de productie van halfgeleiders; en ontwikkelt en installeert afgiftesystemen voor de verwerking van speciaalchemicaliën en gassen voor de productie van halfgeleiders; ontwikkelt oplossingen om licht te moduleren, te creëren, te engineeren en te geleiden, en materiaaloplossingen in vloeibare kristallen, OLED-materialen en fotoresists. Het bedrijf heeft een in-licentieovereenkomst met Abbisko Therapeutics Co. Ltd., China, voor geneesmiddelkandidaten voor de behandeling van tenosynoviaal reuscelltumor, en een strategisch partnerschap met Versant Ventures om behandelingen voor zeldzame erfelijke cardiomyopathieën te bevorderen. Het bedrijf is opgericht in 1668 en heeft zijn hoofdkantoor in Darmstadt, Duitsland. Merck KGaA is een dochteronderneming van E. Merck KG. — machinevertaling
Beurzen en tickers
| Beurs | Ticker | Valuta | Prijs | Type |
|---|---|---|---|---|
| gewone aandelen | ||||
| US USA Stocks | MRK primair | USD | 146.935 -2.28% | gewone aandelen |
| LSE London Stock Exchange | 0QAH IOB | USD | 148.65 -0.12% | gewone aandelen |
| MI Borsa Italiana (Milan) | 1MRKX secundair | EUR | 133.8 +1.35% | gewone aandelen |
| MX Mexican Stock Exchange | MRK secundair | MXN | 2 779 +2.21% | gewone aandelen |
| VI Vienna Stock Exchange | MRK secundair | EUR | 129.18 -5.18% | gewone aandelen |
| XETRA Xetra | 6MK secundair | EUR | 129.78 +0.09% | gewone aandelen |
| certificaat van aandelen | ||||
| BA Buenos Aires Stock Exchange | MRK | ARS | 46 580 -1.02% | certificaat van aandelen |
| SA B3 Sao Paulo | MRCK34 | BRL | 94.6 +0.00% | certificaat van aandelen |
| TO Toronto Stock Exchange | MRK | CAD | 31.92 -1.24% | certificaat van aandelen |
Dividenden
Merck & Co., Inc. (MRK) betaalt elk kwartaal dividend uit. Per jaar (12 maanden tot en met de laatst aangekondigde betaling): 3.4 USD per aandeel (betalingen: 4). Dat is ongeveer 2.31% van de huidige aandelenkoers. Op basis van de betalingsgeschiedenis wordt de volgende ex-dividenddatum verwacht rond 15.12.2026. Ononderbroken dividendgeschiedenis: 56 jaar.
Gewone aandelen
| Ex-datum | Uitbetaling | Bedrag | % | Type | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-15 | 2026-10-07 | 0.8500 USD | 0.6/2.3 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2026-06-15 | 2026-07-08 | 0.8500 USD | 0.7/2.8 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2026-03-16 | 2026-04-07 | 0.8500 USD | 0.7/2.9 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2025-12-15 | 2026-01-08 | 0.8500 USD | 0.8/3.3 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2025-09-15 | 2025-10-07 | 0.8100 USD | 1.0/3.9 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2025-06-16 | 2025-07-08 | 0.8100 USD | 1.0/3.9 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2025-03-17 | 2025-04-07 | 0.8100 USD | 0.9/3.3 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2024-12-16 | 2025-01-08 | 0.8100 USD | 0.8/3.1 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2024-09-16 | 2024-10-07 | 0.7700 USD | 0.6/2.3 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2024-06-17 | 2024-07-08 | 0.7700 USD | 0.6/≈2.3 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2024-03-14 | 2024-04-05 | 0.7700 USD | 0.6/≈2.5 % | per kwartaal | US:MRK |
| 2023-12-14 | 2024-01-08 | 0.7700 USD | 0.7/≈3.0 % | per kwartaal | US:MRK |
Certificaten van aandelen
| Ex-datum | Uitbetaling | Bedrag | % | Type | Ticker |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-15 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.2 % | regulier | BA:MRK |
| 2026-06-12 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.7 % | regulier | BA:MRK |
| 2026-03-16 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.7 % | regulier | BA:MRK |
| 2025-12-15 | — | 259.1225 ARS | 0.6/2.7 % | regulier | BA:MRK |
| 2025-09-15 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.6 % | regulier | BA:MRK |
| 2025-06-13 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.6 % | regulier | BA:MRK |
| 2025-03-17 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.1 % | regulier | BA:MRK |
| 2024-12-16 | — | 246.9285 ARS | 0.5/2.0 % | regulier | BA:MRK |
| 2024-09-16 | — | 234.7345 ARS | 0.5/2.0 % | regulier | BA:MRK |
| 2024-06-14 | — | 234.7345 ARS | 0.5/2.0 % | regulier | BA:MRK |
| 2024-03-14 | — | 234.7345 ARS | 0.5/2.0 % | regulier | BA:MRK |
| 2023-12-14 | — | 234.7345 ARS | 0.5/1.9 % | regulier | BA:MRK |
| 2023-09-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.9 % | regulier | BA:MRK |
| 2023-06-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.9 % | regulier | BA:MRK |
| 2023-03-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.9 % | regulier | BA:MRK |
| 2022-12-14 | — | 222.5405 ARS | 0.5/1.8 % | regulier | BA:MRK |
| 2022-09-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈1.8 % | regulier | BA:MRK |
| 2022-06-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈1.4 % | regulier | BA:MRK |
| 2022-03-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈0.9 % | regulier | BA:MRK |
| 2021-12-14 | — | 210.3465 ARS | 0.5/≈0.5 % | regulier | BA:MRK |
| 2026-09-15 | — | 0.189 CAD | 0.6/≈1.2 % | regulier | TO:MRK |
| 2026-09-14 | — | 0.380926 BRL | 0.4/1.6 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2026-06-15 | — | 0.189 CAD | 0.6/≈0.6 % | regulier | TO:MRK |
| 2026-06-12 | — | 0.381715 BRL | 0.4/2.0 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2026-03-13 | — | 0.378517 BRL | 0.4/2.1 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2025-12-12 | — | 0.399446 BRL | 0.4/2.1 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2025-09-12 | — | 0.378621 BRL | 0.4/2.1 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2025-06-13 | — | 0.387119 BRL | 0.4/2.1 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2025-03-14 | — | 0.420728 BRL | 0.4/1.7 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2024-12-13 | — | 0.431551 BRL | 0.5/1.9 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2024-09-13 | — | 0.371748 BRL | 0.4/1.8 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2024-06-14 | — | 0.366392 BRL | 0.4/1.4 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2024-03-14 | — | 0.339671 BRL | 0.4/1.5 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2023-12-14 | — | 0.329679 BRL | 0.3/1.6 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2023-09-14 | — | 0.324843 BRL | 0.3/1.8 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2023-06-14 | — | 0.446614 BRL | 0.5/1.9 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2023-03-14 | — | 0.457363 BRL | 0.5/2.0 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2022-12-14 | — | 0.47805 BRL | 0.5/1.9 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2022-09-14 | — | 0.449035 BRL | 0.5/≈1.9 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2022-06-14 | — | 0.461187 BRL | 0.5/≈1.4 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2022-03-14 | — | 0.409757 BRL | 0.4/≈1.0 % | regulier | SA:MRCK34 |
| 2021-12-14 | — | 0.489296 BRL | 0.5/≈0.5 % | regulier | SA:MRCK34 |
Nieuws deze week
Persberichten van de investeerderswebsite van het bedrijf, dagelijks bijgewerkt. Links leiden naar de website van het bedrijf. De koppen zijn in de oorspronkelijke taal, zoals op de bedrijfswebsite.
Grootste aandeelhouders
| Houder | Belang | Aandelen | Rapportdatum |
|---|---|---|---|
| BlackRock | 9.2% | 227 mln. | 2026-06-30 |
| Vanguard Capital Managem… | 6.54% | 161.32 mln. | 2026-06-30 |
| State Street Corporation | 4.88% | 120.41 mln. | 2026-06-30 |
| Wellington Management Gr… | 3.5% | 86.25 mln. | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 3.18% | 78.41 mln. | 2026-06-30 |
| Vanguard Portfolio Manag… | 2.75% | 67.74 mln. | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.59% | 64 mln. | 2026-06-30 |
| Geode Capital Management… | 2.46% | 60.74 mln. | 2026-06-30 |
| Charles Schwab Investmen… | 2.2% | 54.37 mln. | 2026-06-30 |
| Morgan Stanley | 1.97% | 48.64 mln. | 2026-06-30 |
| FMR, LLC | 1.84% | 45.44 mln. | 2026-06-30 |
| JPMORGAN CHASE & CO | 1.78% | 43.89 mln. | 2026-06-30 |
| iShares Trust-iShares Co… | 1.33% | 32.89 mln. | 2026-08-31 |
| Fidelity Concord Street… | 1.29% | 31.94 mln. | 2026-07-31 |
| SCHWAB STRATEGIC TRUST-S… | 1.25% | 30.86 mln. | 2026-05-31 |
| SPDR S&P 500 ETF TRUST-S… | 1.22% | 30.22 mln. | 2026-08-31 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 0.95% | 23.51 mln. | 2026-06-30 |
| SELECT SECTOR SPDR TRT-S… | 0.72% | 17.75 mln. | 2026-08-31 |
| VANGUARD SPECIALIZED FUN… | 0.65% | 15.95 mln. | 2026-07-31 |
| VANGUARD SPECIALIZED FUN… | 0.57% | 13.97 mln. | 2026-07-31 |
| DAVIS ROBERT M (Chief Ex… | ≈0.02% | 450 351 | 2026-04-29 |
| CHATTOPADHYAY SANAT (Off… | ≈0.01% | 200 675 | 2026-04-29 |
| DELUCA RICHARD ROBERT JR… | ≈0% | 110 167 | 2026-08-12 |
| LI DEAN Y (Officer) | ≈0% | 94 431 | 2026-04-29 |
| LITCHFIELD CAROLINE (Chi… | ≈0% | 92 300 | 2026-04-29 |
| ZACHARY JENNIFER L (Gene… | ≈0% | 45 509 | 2026-08-12 |
| GUINDO CHIRFI (Officer) | ≈0% | 36 613 | 2026-08-13 |
| WILLIAMS DAVID MICHAEL (… | ≈0% | 31 716 | 2026-08-05 |
| ROMANELLI JOSEPH EDWARD… | ≈0% | 28 739 | 2026-01-26 |
| OOSTHUIZEN JOHANNES JACO… | ≈0% | 21 895 | 2026-04-29 |
| Trust for Professional M… | 0% | 24 803 | 2026-05-31 |
| Rhumbline Advisers | 0% | 10 919 | 2026-06-30 |
| SP Funds Trust-SP Funds… | 0% | 6 542 | 2026-07-31 |
| Atlas Capital Advisors I… | 0% | 2 467 | 2026-06-30 |
| Gamma Investing LLC | 0% | 2 302 | 2026-06-30 |
| Salomon & Ludwin, LLC | 0% | 356 | 2026-06-30 |
| PNC Financial Services G… | 0% | 2 | 2026-06-30 |
| The Vanguard Group | — | — | — |
