Revvity Inc.
USUSDRevvity Inc. (US:RVTY) — Biotechnology: Laboratory Analytical Instruments. Numărul de burse pe care se tranzacționează acțiunile companiei: 3. Pe această pagină — preț și grafic, dividende, principalii deținători și istoricul numărului de acțiuni.
Despre Companie
- Site Web
- revvity.com
- Relații cu Investitorii
- ir.revvity.com/home/default.aspx
- Sector
- Healthcare · Biotechnology: Laboratory Analytical Instruments
- Sediu Central
- Waltham, United States
- Management
- Prahlad R. Singh
- Angajați
- 11 000
- IPO
- 1965-07-06
- Acțiuni în Circulație
- 111.59 mil. la 2026-08-06
- Free Float
- 102.49 mil.
- Capitalizare de Piață
- 18.45 mld. USD
- Insideri
- 0.26%
- Investitori Instituționali
- 96.55%
- Industrie (SIC)
- Laboratory Analytical Instruments
- Formă Juridică
- ZJTK
- ISIN
- US7140461093
- LEI
- 549300IKL1SDPFI7N655
- P/EP/E (preț / profit) — câți ani de profit ai companiei plătiți pentru o acțiune. Calcul: prețul curent ÷ profitul net pe acțiune din ultimele 12 luni. Cu cât e mai mic, cu atât acțiunea e mai ieftină raportat la profit. Dacă firma are pierderi, nu se calculează (—).
- 67.1
- EPSEPS (Câștig pe acțiune) — profitul net al companiei din ultimele 12 luni împărțit la numărul acțiunilor sale, în moneda listării. O valoare negativă (roșu) înseamnă o pierdere. P/E este prețul acțiunii împărțit la EPS.
- 2.25 USD
- |P/B (preț-raport contabil) — prețul acțiunilor ÷ capitalul propriu pe acțiune al acționarilor din cel mai recent bilanț. Graham — așa cum a calculat Benjamin Graham: capital fără fond, alte active intangibile și acțiuni preferențiale, adică valoarea contabilă tangibilă. El a considerat acceptabil până la 1,5 pentru un investitor defensiv (verde), sau un P/E al produsului × P/B până la 22,5. Cu capital propriu tangibil negativ, P/B-ul lui Graham nu este calculat.
- 2.46capitalul tangibil este negativ
- Rata de DistribuireRata de distribuire (payout ratio) — ce parte din profitul net plătește compania ca dividende. Calcul: dividende plătite în ultimele 12 luni ÷ profitul net din aceleași 12 luni × 100%. Până la 60% — există rezervă, 60–90% — la limită, peste 90% — dividendul riscă să fie redus. «Pierdere» — compania plătește fără a avea profit.
- 13.4%
- FCFFCF (Flux de Numerar Liber) — bani lăsați companiei după costurile operaționale și investițiile în echipamente; dividendele sunt cele mai sigure atunci când sunt plătite din aceștia. Calculat: flux de numerar operațional − cheltuieli de capital, în ultimele 12 luni, în moneda raportată.
- 558 mil. USD
- Plăți / FCFPartea din fluxul de numerar liber (FCF) pe care compania a plătit-o ca dividende: dividendele plătite în 12 luni ÷ FCF × 100%. Până la 60% — marjă confortabilă, 60–90% — la limită, peste 90% — riscant. Peste 100% — a plătit mai mult decât a generat în flux de numerar liber: diferența a fost acoperită din rezerve de numerar, împrumuturi noi sau acțiuni noi, ceea ce nu poate dura mult.
- 6%
- DatorieDatorie — toate împrumuturile și obligațiunile companiei conform ultimului raport (pe termen scurt și lung), în moneda de raportare. Dedesubt — în câți ani ar putea compania să ramburseze datoria netă (datoria minus numerarul) din fluxul de numerar liber: datorie netă ÷ FCF. Până la 3 ani — bine, 3–6 — moderat, peste 6 — mult. «Numerar net» — datoria netă este negativă.
- 3.21 mld. USD3.9 ani FCF
- Vechimea DividendelorVechimea dividendelor — câți ani la rând compania plătește dividende fără o pauză mai lungă de 18 luni. Se numără de la cea mai veche plată din lanțul neîntrerupt până astăzi. «+» — istoricul datelor începe în 1970, deci vechimea reală poate fi și mai mare. Cu cât vechimea e mai mare, cu atât e mai probabil ca firma să plătească și în crize.
- 43 ani
- Câștiguri, FCF și dividende plătite — pentru cele 12 luni până la 05.07.2026 (cel mai recent raport al companiei).
- Profit Net
- NAVNAV — valoarea netă a activelor în bilanț: activele companiei minus pasivele, cota acționarilor companiei (fără participațiile altor proprietari în subsidiare). Afișat pe acțiune, cu P/NAV — de câte ori prețul acțiunii depășește NAV pe acțiune (sub 1 — acțiunea costă mai puțin decât activele sale nete din bilanț). Faceți clic pentru a vedea din ce este alcătuit NAV și istoricul său.
Descriere
Revvity, Inc. oferă soluții, tehnologii și servicii în domeniul științelor vieții. Compania oferă instrumente, reactivi, software, abonamente, tehnologii de detecție și imagistică, garanții extinse, instruire și servicii; precum și instrumente, reactivi, platforme de teste și produse software pentru detectarea precoce a afecțiunilor comune și rare, cum ar fi sarcina și perioada timpurie a copilăriei, precum și testarea bolilor infecțioase pe piața de diagnostic. Produsele sale sunt utilizate pentru testarea și screeningul anomaliilor, tulburărilor și bolilor genetice, inclusiv sindromul Down, hipotiroidismul, distrofia musculară, infertilitatea și diverse afecțiuni metabolice. Compania dezvoltă, de asemenea, tehnologii care permit și susțin fluxurile de lucru genomice, utilizând receptori cuplați cu proteine și secvențierea ADN de nouă generație pentru oncologie, imunodiagnostic și descoperirea de medicamente. Compania deservește companii farmaceutice și de biotehnologie, laboratoare, instituții academice și de cercetare, autorități de sănătate publică, organizații private de asistență medicală, medici și agenții guvernamentale, sub mărcile AutoDELFIA, chemagic, Chitas, CNGnome, DELFIA, DELFIA Xpress, EONIS, EUROArray, EUROIMMUN, EUROLabWorkstation, EUROLINE, EUROPattern, Evolution Evoya, GSP, Haoyuan, IDS Immunodiagnosticsystems, IDS-i10, IDS-i10T, IDS-i20, IDS-iSYS, iLab, iQ, LifeCycle, LimsLink, Migele, NeoBase, NeoLSD, NEXTFLEX, Panthera Puncher, PreNAT II, Prime, RONIA, SimplicityChrom, Specimen Gate, Superflex, Symbio, T-SPOT, Vanadis, ViaCord, VICTOR2 și WholePanel, precum și sub mărcile Accell, AlphaLISA, AlphaPlex, AlphaScreen, Alpha SureFire, AssayMate, BIOCHIPs, BioLegend, Bioo Scientific, BioQule, Brilliant Violet, Ce3D, CellCarrier, Cellaca, Celigo, Cellometer, cell::explorer, Cell-Vive, Chalice, ChemDraw, CHOSOURCE, Dharmacon și DharmaFECT. Compania era cunoscută anterior sub numele de PerkinElmer, Inc. și și-a schimbat denumirea în Revvity, Inc. în aprilie 2023. Revvity, Inc. a fost fondată în 1937 și are sediul central în Waltham, Massachusetts. — traducere automată
Burse și Simboluri
Dividende
Revvity Inc. (RVTY) plătește dividende trimestrial. Pe an (12 luni până la și inclusiv cea mai recentă plată anunțată): 0.28 USD pe acțiune (plăți: 4). Aceasta reprezintă aproximativ 0.19% din prețul actual al acțiunilor. Pe baza istoricului plăților, următoarea dată ex-dividend este așteptată în jurul datei de 22.01.2027. Istoric neîntrerupt al dividendelor: 43 ani.
Acții Ordinare
| Data Ex | Plată | Sumă | % | Tip | Simbol |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-10-23 | 2026-11-13 | 0.0700 USD | 0.0/0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2026-07-17 | 2026-08-07 | 0.0700 USD | 0.1/0.3 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2026-04-17 | 2026-05-08 | 0.0700 USD | 0.1/0.3 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2026-01-16 | 2026-02-06 | 0.0700 USD | 0.1/0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2025-10-17 | 2025-11-07 | 0.0700 USD | 0.1/0.3 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2025-07-18 | 2025-08-08 | 0.0700 USD | 0.1/0.3 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2025-04-17 | 2025-05-09 | 0.0700 USD | 0.1/0.3 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2025-01-17 | 2025-02-07 | 0.0700 USD | 0.1/0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2024-10-18 | 2024-11-08 | 0.0700 USD | 0.1/0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2024-07-19 | 2024-08-09 | 0.0700 USD | 0.0/0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2024-04-18 | 2024-05-10 | 0.0700 USD | 0.0/≈0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2024-01-18 | 2024-02-09 | 0.0700 USD | 0.0/≈0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
| 2023-10-19 | 2023-11-10 | 0.0700 USD | 0.0/≈0.2 % | trimestrial | US:RVTY |
Certificate de Depozit
| Data Ex | Plată | Sumă | % | Tip | Simbol |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-07-16 | — | 0.008929 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2026-04-16 | — | 0.008587 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2026-01-15 | — | 0.009089 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2025-10-16 | — | 0.009286 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2025-07-17 | — | 0.00955 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2025-04-17 | — | 0.010312 BRL | 0.1/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2025-01-16 | — | 0.010107 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2024-10-17 | — | 0.010204 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2024-07-18 | — | 0.009582 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2024-04-18 | — | 0.009 BRL | 0.0/0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2024-01-18 | — | 0.008735 BRL | 0.0/0.3 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2023-10-19 | — | 0.008636 BRL | 0.0/0.3 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2023-07-20 | — | 0.012369 BRL | 0.1/0.3 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2023-04-19 | — | 0.012275 BRL | 0.1/0.3 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2023-01-19 | — | 0.012957 BRL | 0.1/0.3 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2022-10-20 | — | 0.0133 BRL | 0.1/≈0.3 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2022-07-21 | — | 0.01273 BRL | 0.1/≈0.2 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2022-04-20 | — | 0.012665 BRL | 0.1/≈0.1 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
| 2022-01-20 | — | 0.013917 BRL | 0.1/≈0.1 % | obișnuită | SA:R1VT34 |
Cei Mai Mari Acționari
| Deținător | Participație | Acțiuni | Data Raportului |
|---|---|---|---|
| T. Rowe Price Investment… | 16.37% | 18.26 mil. | 2026-06-30 |
| T. ROWE PRICE CAPITAL AP… | 10.2% | 11.38 mil. | 2026-06-30 |
| Jupiter Topco LLC | 7.74% | 8.64 mil. | 2026-06-30 |
| Edgepoint Investment Gro… | 7.66% | 8.54 mil. | 2026-06-30 |
| Blackrock Inc. | 6.86% | 7.66 mil. | 2026-06-30 |
| Vanguard Capital Managem… | 6.54% | 7.3 mil. | 2026-06-30 |
| JANUS INVESTMENT FUND-Ja… | 5.15% | 5.75 mil. | 2026-06-30 |
| Price (T.Rowe) Associate… | 4.96% | 5.53 mil. | 2026-06-30 |
| Vanguard Portfolio Manag… | 4.28% | 4.77 mil. | 2026-06-30 |
| State Street Corporation | 3.89% | 4.34 mil. | 2026-06-30 |
| Victory Capital Manageme… | 3.27% | 3.65 mil. | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 3.18% | 3.55 mil. | 2026-06-30 |
| Dimensional Fund Advisor… | 3.07% | 3.43 mil. | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.59% | 2.89 mil. | 2026-06-30 |
| -Price (T.Rowe) U.S. Val… | 2.41% | 2.69 mil. | 2026-06-30 |
| TR PRICE-Price (T.Rowe)… | 2.41% | 2.69 mil. | 2026-06-30 |
| VANGUARD INDEX FUNDS-Van… | 2.29% | 2.56 mil. | 2026-06-30 |
| JNL Series Trust-JNL/T.… | 2.27% | 2.53 mil. | 2026-06-30 |
| Victory Portfolios-Victo… | 2.12% | 2.37 mil. | 2026-06-30 |
| T. Rowe Price Value Fund… | 1.93% | 2.16 mil. | 2026-06-30 |
| Invesco Exchange-Traded… | 1.67% | 1.87 mil. | 2026-08-31 |
| SINGH PRAHLAD R (Chief E… | ≈0.09% | 105 676 | 2026-08-13 |
| GOLDBERG JOEL S (General… | ≈0.09% | 105 223 | 2026-08-14 |
| BARRETT PETER (Director) | ≈0.03% | 28 293 | 2026-05-07 |
| WITNEY FRANKLIN R. PH.D.… | ≈0.02% | 23 354 | 2026-05-07 |
| CHAPIN SAMUEL R. (Direct… | ≈0.02% | 22 676 | 2026-05-07 |
| VICTOR MIRIAME (Officer) | ≈0.02% | 18 122 | 2026-02-24 |
| WITZ PASCALE (Director) | ≈0.01% | 15 985 | 2026-05-07 |
| KRAKOWIAK MAXWELL (Chief… | ≈0.01% | 14 781 | 2026-09-21 |
| MICHAS ALEXANDROS P (Dir… | — | — | 2026-08-25 |
| MICHAS ALEXIS P (Directo… | — | — | 2025-08-27 |
